Да ли сте и ви међу њима?
Да ли знате шта је коулрофобија? То је, веровали или не, страх од кловнова. Дакле, док ће некима одлазак у циркус или на забаву на којој се налазе маскирани људи у шареној одећи пробудити смех, код других ће пробудити сасвим супротна осећања.
Страх од кловнова
Стручњаци истичу да се мала деца не боје кловна као њега самог, већ зато што се боје било чега необичног и непознатог, без обзира на облик. Због тога се нека деца једнако боје кловна, Деда Мраза.
Прочитајте још: Постао је НАЈГЛЕДАНИЈИ СНИМАК на Јутјубу и ову песму збацио са трона: Има невероватан број прегледа (ВИДЕО)
Занимање кловна има прилично дугу и чудну историју. Оно што данас подразумевамо под тим ликом датира још од шаљивџија с краљевских двора у средњем веку, чија је изричита сврха била да забављају краља или краљицу.
Не тако позитивна историја.
Најстарије верзије ликова сличних кловну могу се наћи у древним египатским, кинеским, индијанским и грчким културама, а прате их сабласне приче с уклетих места широм света. Клован је био забављач, али често груб и вулгаран, који се предавао пороку и несташлуку. Били су ликови који су одражавали карактере који су могли да се сретну у друштву и нагалшавали њихове негативне особине.
Неки криве Чарлса Дикенса за појаву језивих кловнова у популарној култури. Увео је кловна као лик у своју књигу „Пиквиков клуб” из 1836. године, те наставио у том тону 1837. кад је уређивао постхумну биографију Џозефа Грималдија, врло популарног кловна широм Лондона, чији је приватан живот био обојен депресијом и губитком.
Данас је позитивнији.
Фото: Депосит
Прочитајте још: ПЕТ СУПТИЛНИХ ГЕСТОВА који другима откривају вашу НЕСИГУРНОСТ
Тако је комедија коју су ширили око себе често произлазила из стварних особина људи. Приказивали су најниже, сирове страсти, које би често изругивали и чинили да се људи који се у томе препознају осећају лоше.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ