Постоји неколико вештина које ће вас учинити добрим саговорником
Чини се да је данас више него икад раније потребна вештина за успостављање квалитетније и боље комуникације међу људима. Основна правила су врло једноставна и свима разумљива.
За почетак је важно да се у потпуности посветите разговору који водите и да истовремено не обављајте друге задатке. Стручњаци кажу да је битно да сваки разговор започнете под претпоставком да из њега можете нешто да научите. Притом, не намећите своје мишљење, већ га задржите за себе.
Ако вас нешто занима, отворено питајте. Поставите питања која ће вам дати одговор ко је, шта, како, када и зашто нешто урадио. Такође, препустите се току разговора. Ако нешто не знате, реците то. Немојте се претварати да знате о чему је реч. Истовремено, не упоређујте своја са искуствима саговорника, колико год вам се чинило да је то исто.
Покушајте и да се не понављате јер ће то успорити разговор, а и досадно је. Чак и ако нешто желите да истакнуте, немојте исту мисао непрестано преобликовати и умотати у другачију фолију. Избегавајте бескрајно описивање детаља јер они нису важни за разговор.
Најважнија вештина коју морате развити је вештина слушања. Постоји разлог зашто просечан човек може да изговори 225 речи у минути, али може чути и око 500 у истом времену. И на крају, будите кратки у излагању.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ