Док вас убеђује саговорник у нешто пажљиво посматрајте како се понаша.
![1611420342_Depositphotos_125899432_xl-2015.jpg](/cache/images/3/5/2/1/0/35210eef9e56c57425c5ec61084b9ea4ab223e2b.jpg)
Недавна студија коју су спровели стручњаци са универзитета у Ротердаму показала је да се људи када лажу углавном слично понашају, али да је једна експресија заједничка готово свима.
Прочитајте још: "Свевидеће око" је ДОКАЗ: Међу нама су ПОСМАТРАЧИ и то је разлог зашто нас ВАНЗЕМАЉЦИ ОТИМАЈУ
Тада често несвесно имитирамо понашање и говор тела особе којој саопштавамо неистину, а највише оних блиских, па не чуди што смо најмање уверљиви када лажемо емотивног партнера.
Мозак се фокусира на лаж и не контролише тело...
- Кад се трудимо да неког уверимо у своју причу, наш мозак се потпуно фокусира на оно што изговарамо и заборавља да контролише говор тела, па прибегава опонашању које захтева мањи когнитивни напор од размишљања - рекли су стручњаци који су учествовали у студији.
Они су испитанике, уз њихову сагласност, најпре снимали камерама док су говорили истину, а затим су снимке упоредили с онима на којима су лагали. Закључили су да лагање изискује поприличан когнитивни напор, па је већини много лакше да каже истину.
Прочитајте још: Весна Костић објашњава шта је МАЈДИНФЛУЕНС који је залудео Американце
То је било још очигледније кад су испитаници замољени да лажу своје партнере, а што је лаж била гора, опонашање експресија друге половине постајало је уочљивије.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ