Са ноћним морама се боримо и у току сна и на јави, сатима и данима након тога. Узроке ноћних мора можемо тражити у различитим стварима и дешавањима
Већина људи барем је једном у животу је искусила ноћне море, са којима се уплашено буди и о њима размишља цео дан. Иако им узрок није познат, постоје фактори који повећавају вероватноћу да се оне појаве.
Уколико је соба топлија, снови ће бити "живљи"
Ноћне море могу нас толико исцрпети да ујутро немамо снаге да устанемо из кревета. Упркос бројним истраживањима и анализама, још увек се шта их узрокује нити како их можемо избећи. Ипак, значајан утицај има топлота просторије у којој спавамо.
Прочитајте још: Савет Дикенса за СРЕЋАН ЖИВОТ: Након страшне несреће написао је ПОРУКУ која и данас објашњава све
Доктор Неил Стенли, бивши шеф Британског друштва за спавање, тврди да загрејана соба може утицати на квалитет сна и изазвати ноћне море.
- На жалост, топлота чини снове живљима, што може довести до ноћних мора. Ако је у спаваћој соби претопло, Р.Е.М. фаза сна могла би трајати дуже, а то је фаза у којој су снови живљи. Ако имате дужу Р.Е.М. фазу, већа је вероватноћа за ноћне море - објашњава доктор Стенли.
Прочитајте још: Имао је ТРИ имена, а оставио је значајан траг у српској књижевности: Знате ли ко је био АЛКИБИЈАД НУША?
Он тврди како је идеална температура собе у којој се спава је од 16 до 18 Целзијусових степени.
Осим спуштања температуре у соби, обратите пажњу на још неколико фактора који могу утицати на појаву ноћних мора. То су стрес, алкохол, лекови, врућина и конзумација јако зачињене и тешке хране пре одласка на спавање.