Убрзан губитак можданих функција почео је онога дана када сте одлучили да стално будете „у контакту“ са дешавањима на интернету.
Све више и више људи се жали на дистракцију, потешкоће у памћењу информација, физичку немогућност читања дугачких текстова, а да не спомињемо књиге, пише Андреј Статскевич у свом чланку.
Аутор помиње да су проблеми са адекватностима мозга карактеристични не само за старије људе, већ и за људе средњег и млађег узраста.
Прочитајте још: На пословни састанак у БЕРМУДАМА? О, да! Али, под ОВИМ УСЛОВИМА!
Истовремено, многи нису заинтересовани за разлоге, или то аутоматски приписују стресу, умору, нездравом окружењу и тако даље. Али све то није и близу узрока, уверен је писац.
Проблем је у томе што нико не жели да се одрекне сталне везе са информацијама.
„Другим речима, убрзан губитак ваших функција мозга почео је оног важног дана када сте одлучили да будете стално у вези са дешавањима на интернету. И није битно да ли сте на то били присиљени због посла, страхом да нисте „у току“ или је једноставно било спонтано повезивање,“ пише аутор.
Фото: Пиксабеј
„Испада као да смо у зачараном кругу – нема смисла да пишемо о томе, јер готово нико неће то прочитати, а смањена количина пренесене мисли доводи до још веће опрезности не само код читалаца, већ и писаца. Као резултат тога, имамо оно што имамо – масовну глупост,“ каже Статскевич.
Прочитајте још: Чобанин пронашао џиновску лобању и однео је у ЦРКВУ: Сутрадан је НЕСТАЛА, а деценијама касније процурила су ОБЈАШЊЕЊА
Зашто више не можемо да читамо књиге? Према Андреју Статскевичу, то је зато што:
1. Не можемо да престанемо да тражимо кључне речи у тексту;
2. Сложена синтакса типична за већину класичних, висококвалитетних дела, која не постоји на интернету, не може да се апсорбује.
Само једна ствар може зауставити деградацију мозга – престанак свих врста информативног смећа који улази у наш мозак као "корисне информације"
Ево како спречити уништење мозга:
1. Справе које нам омогућавају да стално будемо у корак са информацијама чине нас летаргичним, а мозак једва да региструје чињеницу да треба да размишља и анализира. Али и као сваки зависник од дроге, уверени смо да нам управо она користи. Уверени смо да нам приступ интернету чини живот богатим, практичним, живописним.
2. Захљаујући интернету, ми свакодневно у свој мозак убацимо брдо смећа од информација, због чега нисмо у стању да разговарамо нормално, да пишемо нормално или да читамо нормално. Језик нам је сиромашан, не умемо да се изразимо, брзо губимо нит разговора, почињемо да се досађујемо кад неко прича и да зевамо.
Прочитајте још: НАЈБОГАТИЈИ! Да је марио за новац, Тесла би када је умро имао ТАЧНО ОВОЛИКО НОВЦА НА РАЧУНУ! (ВИДЕО)
3. Мобилну комуникацију треба користити само и искључиво у хитним случајевима. Телефон треба бити подешен на пријем позива и могућност успостављања позива и порука. Ако нисте на послу, искључите мобилни.
4. Ако то урадите, будите спремни да вас целокупно окружење неће разумети. Али запамтите, ви сте мета информационог напада и морате да се браните.
Прочитајте још: "Мајстор и умјетник свему био је неки монах, родом Србин, по имену Лазар": Сат у КРЕМЉУ направио је ХИЛАНДАРАЦ
5. И на крају, морате поново да почнете да читате књиге. Праве папирне књиге. Биће тешко, али покушајте. Не треба се силовати – првог дана прочитајте пола странице, сутрадан читаву страницу, трећи дан страницу и по итд.
Имајте на уму да ће тело да се одупире – покушаће на сваки начин да спречи мозак да се не напреже.
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ