Данас се вавршава 29 година од смрти легендарног глумца
Иако је увек био насмејан и весео, мало ко зна, да је његов живот био веома тежак. Рођен је 1933. године у Крагујевцу, мајка му је била професорка у Женској гимназији, док му је отац био официр Краљеве гарде.
Прочитајте још: Анастасија Ражнатовић проговорила о венчању са Гудељем: Ево какаву би венчаницу волела да има
Као дете је остао сироче
У раној младости живот га је поставио пред највеће изазове, пошто је након Другог светског рата изгубио оба родитеља и остао сироче. Гидрина мајка Новка умрла је од туберкулозе, а када је глумац имао девет година, стрељали су његовог оца Јоцу, који је био официр Југословенске војске и припадник Гарде.
Губитак породице није успео да сломи његов дух, па је у родном граду завршио Средњу школу за прераду меса, воћа и поврћа. Имао је и квалификацију стечену у СТШ Крагујевац за хемијско-технолошки одсек. Након матуре, годину дана радио је у фабрици конзерви „Црвена звезда“, али је волео уметност и сцену, те уписује Академију за позоришну уметност у Београду, у класи професора Раше Плаовића.
Био је члан аматерског позоришта „Света Младеновић“ из којег је прешао у Крагујевачко народно позориште, чији је био дугогодишњи члан. Потом уписује Академију за позоришну уметност и, као студент прве године, почиње да игра Миткета у Народном позоришту у представи Коштана, остваривши прву велику улогу. Од 1964. до 1966. године био је члан Југословенског драмског позоришта (ЈДП) у Београду.
Његове најпознатије улоге биле су Лале у серији "Мајстори", агент Микула у "Отписанима" и Крстивоје Крстића у серији "Врућ ветар", али је свакако највећу популарност доживео играјући комичног Жику Павловића од 1978. до 1992. године у култној серији "Жикина династија".
Био је ожењен, Љиљаном Контић, која је такође била глумица.. Венчали су се 1966. године. Са њом има ћерку Јелену, рођену 1970. године
Људи који су га познавали, говорили су да је Гидра и приватно био духовит, и да се хумором бранио увек када је било најтеже. Претварао је тугу и бол у смех до краја свог живота. Његова ћерка Јелена Бојанић испричала је својевремено за медије како је њен отац засмејавао све болеснике и рањенике који су у том тренутку били на ВМА, где се и он лечио пре него што је преминуо.
Медицинске сестре су знале да доводе у Гидрину собу пацијенте свако вече, а Гидра је држао монологе захваљујући којим се болницом ширио смех.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ