Највеће хитове Светлане Цеце Ражнатовић написала је легендарна текстопискиња Марина Туцаковић, међутим, мало ко зна да је једну од њених балада написао и рокер Бора Ђорђевић, познатији као Бора Чорба, фронтмен култног рок бенда "Рибља Чорба."
Бора је, наиме, написао још неколико хитова за народњаке, али је у то време махом потписивао своју супругу као аутора. Разлог за то је био тај што није желео да се његово име везује за песме које су изводили народни певачи, јер је био дубоко укорењен у рокенрол сцени. Ипак, касније је изразио кајање због те одлуке.
- У почетку нисам хтео да потписујем своје народњаке, па сам схватио да је то илузорно. У то време, потписивао сам своју тадашњу жену, покојну Драгану... - рекао је Бора једном приликом.
- Касније сам схватио да ти текстови имају одређену вредност и да то нису скарабуџени текстови с брда с дола, тако да сада с поносом могу да изјавим да су моји текстови: „Воденичарева кћи”, коју пева Предраг Живковић Тозовац, „Прескочићу тарабу и јарак”, коју пева Шабан Шаулић, „Стани мало кафански свирачу”, за коју људи мисле да је народна песма, а није, то је мој текст. За Цецу сам написао песму „Шта још можеш да ми даш”. „Нек ме не забораве девојке са Мораве”, коју пева покојни Срећко Јововић, такође је мој текст. Да, написао сам текст и за Мирослава Илића, али он то никако да сними. Двоуми се, хоће – неће. Можда му није суђено, ето... – изјавио је Бора Ђорђевић у емисији "Свој на своме."
Песма „Шта још можеш да ми даш”, коју је 1995. године Цеца уврстила на свој албум Љубав фатална, представља управо један од Бориних текстова који је нашао своје место у народњачкој сцени. Нажалост, Драгана, Борина супруга, преминула је, а сам Бора је касније наставио да ствара музику и пише текстове, док се присећао тих ранијих времена када је стварао и за највеће звезде народне музике.
Бора Ђорђевић преминуо је 4. септембра оставивши иза себе неизбрисив траг у музичкој индустрији, како рок, тако и народне музике.
БОНУС ВИДЕО