Познати водитељ, писац и новинар открио непознате детаље из периода одрастања...
Популарни српкси новинар Вања Булић одрастао је у тешким животним условима, отац му је био затворен на Голи оток, а када је дошао у Београд користили су пољски тоалет. Потрену исповест о свом детињству овај славни водитељ, писац и новинар открио је за један српски медиј, чиме је српску јавност одставио у шоку.
Прочитајте још: Две године од смрти краља народне музике: Ћерка Илда смогла снаге да напише само ЈЕДНУ реч (ФОТО)
Како преносе медији, Булић објашњава да су му оца ухапсили док је био на послу, у Војно-историјском институту на Калемегдану. Након тога, преживео је и потресне сцене када је иста полиција упала и у њихов стан, све испретурала и уништила богату библиотеку, која је обухватала и бројна руска дела.
Прочитајте још: Ова БИЉКА је лек против старости, а Хитлер је по њу послао у Русију ТАЈНУ ЕКСПЕДИЦИЈУ
- Веровали или не, осуђен је зато што је изјавио: ‘Поштен човек не може да купи цигаре, само кулови и зеленаши’. Ма, све је то било намештено. Чак је и један наш даљи рођак сведочио против њега. Кад смо мама и ја отишли на Дурмитор, пришао јој је да се извини - објаснио је Вања Булић за Хит Информер.
Према сведочењу, његов отац најпре је био на Бањици, а потом и на Голи оток када је Вања Булић имао само пет година, а његова мајка била шести месец трудноће. Она је морала одмах да почне и да ради, а последично и на киретажу. Поред чежње за оцем, повратак у Београд био је пођеднако тежак јер се са њима нико није дружио због оца на Голом отоку.
- Кад смо дошли у Београд, било је десетак павиљона, а тоалети су били у дворишту. Имао сам детињство Тома Сојера и Хаклберија Фина. Баре, пецање, бамбуси, али је сиви облак увек био ту. Са нама су се дружили само Мартиновићи, који су живели преко пута нас и исто су имали члана породице на Голом отоку - тврди Булић и истиче да своје детињство, упркос свему никада не би мењао за нечије друго јер "никада не би постао овакав човек”.
Прочитајте још: Током ПАНДЕМИЈЕ невероватно ПОВЕЋАНА ПРОДАЈА овог одевног предмета
Одлазак у посету на Голи оток
Како преноси овај медиј, Булић је са само девет година са мајком и сестром отишао на Голи оток у посету свом оцу. Пут их је водио преко Дубровника, одакле су имали новца само за најјефтиније карте на палуби брода како би дошли Новог Винодола. Намучени од шибања таласа и ветра на броду, малим чамцем превзли су се и до Голог отока.
- Били смо у некој каменој кућици, подсећала ме је на стару Његошеву гробницу. Имали смо само пола сата с њим, ништа нисмо смели да му донесемо од намирница. Пре тога сам на поклон добио књигу "Чаробна рибља кост" Чарлса Дикенса. Рибља кост је била насликана преко целе стране, а веровало се да треба да је протрљаш као Аладинову лампу, па ти се остваре жеље. Свако вече пред спавање сам је трљао и желео да видим тату. Показао сам је оцу током посете, а он ме је помазио по глави. Кад смо се враћали с Голог отока, стискао сам је у наручју, али ми је некако испала у воду. Као данас се сећам како се лелуја на таласима и одлази моја "Чаробна кост" на дно мора - испричао је у својој исповести Вања Булић.
Прочитајте још: Преминуо Лари Флинт - Издавач часописа "Хустлер"
Повратак оца био је пођеднако тежак, јер Булићев отац данима није излазио из куће. Посебно га је дотукла била и смрт Моше Пијаде, са којим је био ратни друг.
- Касније сам га питао: ‘Па добро, ћале, где баш тебе? Где баш вас најбоље да пошаљу тамо?’ Он на то одговара: ‘Грешке су биле могуће’. Ништа није замерао онима који су му то урадили. Он је последња генерација која је умрла са идеалима и била доследна. Био је искрени комуниста. Умро је верујући у партију, комунизам и Тита. Спалио је све књиге, осим Титових. И ја их чувам као успомену на њега - испричао је Булић за поменути медиј.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ