Мира Владисављевић, директорка Балкан тубе феста, огласила се након што је Јутјуберка и инфлуенсерка Кристина Кика Ђукић (21) извршила самоубиство.
Кика је, иначе, била члан поменутог Балкан тубе феста. Трагедија се десила у ноћи између 8. и 9. децембра.
Проблем са којим се боре многи
Како је Мира рекла, трагедија се догодила након што је Кика, како тврди, годинама водила мучну борбу са булингом, видом насиља на друштвеним мрежама.
Прочитајте још: Мама је жигосана као ПРЕЉУБНИЦА јер не личим на њу, а испоставило се да сам ЗАМЕЊЕНА на рођењу (ФОТО)
Булинг је међународно признат термин који означава различите облике насиља који врше деца према другој деци.
Наиме, Кика, која је последњих година водила борбе са осудама и критикама на друштвеним мрежама, посустала је и дигла је руку на себе.
- Ужасна ствар се догодила протекле ноћи. Апелујем на све медије да пажљиво извештавају о овом случају и о девојци која се пет година борила са булингом. Молим вас имајте разумевања - кроз сузе нам је рекла Мира.
Подсетимо, Кристина је била успешна инфлуенсерка а само на друштвеној мрежи Инстаграм пратило је више од 350 000 људи. Кристина је рођена у Београду, 25. јула 2000. године.
Ово није усамљен случај, већ појава са којом се многи боре на свакодневном нивоу. У медијима је и ранијих година извештавано о булингу као разлогу за самоубиство младих.
Шта је заправо булинг?
Насилничко понашање или булинг је употреба силе, присиле или претње за злостављање, агресивно доминирање или застрашивање. Овакво понашање се често репетитивно и хабитуално. Један суштински предуслов је перцепција (од стране насилника или других) неравнотеже физичке или друштвене моћи. Ова неравнотежа разликује булинг од сукоба.[1] Булинг је подкатегорија агресивног понашања коју карактеришу следећа три минимална критеријума: (1) непријатељске намере, (2) неравнотежа моћи и (3) понављање током одређеног временског периода.[2] Булинг је активност понављаног, агресивног понашања која има за циљ да повреди другог појединца, физички, ментално или емоционално.
Злостављање се креће од један на једног, појединачног малтретирања до групног малтретирања, званог мобинг, у којем насилник може имати једног или више „помоћника” који могу да буду спремни да помогну примарном насилнику у њиховим активностима. Булинг у школи и на радном месту такође се назива „вршњачко злостављање”.
СОС телефон за помоћ особама које размишљају о самоубиству.
Број 011/7777-000 је СОС телефон који ради 24 сата, а на који се јављају стручњаци за спречавање самоубиства - лекари Клинике за психијатријске болести "Др Лаза Лазаревић". Служба ургентне психијатрије прима пацијенте 24 сата без заказивања, без књижице и без плаћања, а Центар за ментално здравље од 9 до 18 прима без заказивања.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ