Чак и посуђе које пере машина убрзо почне да скупља каменац и морате га опати ручно.
Било да садржи каменац или не, вода с временом оставља флеке по судовима, што се највише примети на стакленим чашама. Тога нису поштеђени ни шерпе и лонци, као ни есцајг или кухињски прибор од пластике.
Прочитајте још: Купили сте ЖИЛАВО МЕСО? Ево трика како да постане СОЧНО и МЕКАНО
Да бисте посуђе ослободили нежељених мрља, ставите га, чисто, у чепом запушену судоперу и налијте млаку воду, све док не буде скроз прекривено. Затим на три литра воде сипајте 200 мл сирћета и две кашике лимуновог сока (повећајте или смањите дозу по потреби), па промешајте варјачом.
Тајна је у сирћету. И лимуну, наравно.
Оставите да одстоји пола сата, колико је довољно воденом раствору да разложи минерале са површине посуђа. Жицом са сунђера "исполирајте" судове, док су још потопљени, испустите течност из судопере, па их исперите топлом водом и посушите меком крпом.
Како очистити дрвене варјаче од бактерија?
Да ли знате да су дрвене кашике и варјаче пуне бактерија? Чак ни темељно прање сунђером и детерџентом, као ни оно у машини за судове, не може у потпуности да их уклони.
Држите прво варјачу 20 минута у врелој води.
Бактерије лако продиру у дрво, па је најбоља метода за њихово уклањање да држите варјачу у чинији с врелом водом око 20 минута.
Прочитајте још: Хемија ту не помаже: РЕРНА се најлакше чисти ОВИМ ВОЋЕМ!
Након тога вода ће бити мутна и прљава, а на површини ћете приметити слој уља. Затим их оперите онако како то уобичајено чините.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ