Kefir je napitak koji čini kombinacija kvasca i dobrih bakterija, koje su neophodne našem stomaku
Kefir je lekoviti napitak, kombinacija kvasca i bakterija, koje nazivaju i "kefirna zrnca" i hrane se i razmnožavaju u mleku bez roka trajanja. Ta kombinacija sastojaka ovaj napitak čini najboljim probiotikom, koji se već vekovima koristi za bolje funkcionisanje stomaka i creva.
Probiotici u kefiru su "dobre bakterije" slične onima koje se prirodno nalaze u probavnom sistemu
Promena: KETO dijeta: Pet OMILJENIH namirnica koje možete jesti tokom ovog režima ishrane
On potiče sa područja Kavkaza, regije na granici Azije i Evrope. Danas su najveći proizvođači kefira na svetu Poljska i Rusija, kao i Švedska, Norveška, Finska i NemačkaKefir se od svojih početaka do danas najčešće proizvodi od kravljeg, kozjeg ili ovčjeg mleka. Međutim, može se proizvesti i sa biljnim napitcima kao što su kokosovo, sojino i pirinčano mleko.
Pročitajte još: Ekspres dijeta: Smršajte 5 kilograma za 3 dana uz pomoć TUNE
Probiotici u kefiru su "dobre bakterije" slične onima koje se prirodno nalaze u probavnom sistemu. To znači da je kefir dobar za zdravlje creva jer podupire i pomaže u procesu povećavanja zdravih bakterija i sprečava rast štetnih bakterija. Kefir takođe može biti koristan osobama koje često uzimaju antibiotike jer će pomoći u obnovi dobrih bakterija, a može pomoći i kod probavnih problema.
Pročitajte još: Spremite jelo kao Gvinet Paltrou: Kako se hrani poznata glumica?
Kefir je i dobar izvor hranljivih sastojaka. Šoljica običnog kefira sadrži samo 110 kalorija, a bogata je fosforom, kalcijumom, vitaminom B12, riboflavinom, magnezijumom i vitaminom D.
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU