Проналажење правог купаћег костима може да потраје, а када смо коначно пронашли онај који испуњава све наше критеријуме треба га сачувати
Начин на који перете купаћи костим има велики утицај на то колико добро ће држати облик и боју.
Прање купаћег костима
Тканине купаћих костима изложене су сталном хабању од крема за сунчање, соли, песка..., али ако научите како да перете купаће костиме на прави начин, можете да задржите његов одличан изглед током целе сезоне.
Прочитајте још: Ово је најбољи природан начин да се решите комараца и осталих инсеката у кући: Потребна су вам ДВА САСТОЈКА (РЕЦЕПТ)
Правило број један је да обавезно оперите купаћи костим након сваког ношења - чак и ако не улазите у воду. Креме за сунчање садрже састојке који могу да буду штетни за тканину зато је важно да је исперемо након ношења. Лосиони на бази минерала и уљне формулације могу временом да изазпву да тканина пожути уколико се не опере правилно. Најбоља ствар коју можете да учините за свој купаћи костим је да га исперите хладном водом чим га скинете. Још боље је да га потопите у хладној води око 30 минута да бисте уклонили већину хемикалија и прљавштину.
Како опрати купаћи костим у машини за прање веша?
Ако користите машину за прање веша за прање купаћег костима добра је идеја да га оперете са сличним врстама синтетичких тканина. Подесите машину за прање на нежни циклус, користите хладну воду и благи детерџент. Најбоље да купачи окренете наопако и да користие посебне мрежице за прање деликатног веша како бисте спречили заглављивање и истезање. Када се прање заврши, извадите купаћи костим и окачите га да се осуши на ваздуху.
Прочитајте још: Како да ПРЕСАДИТЕ своје биљке и сачувате корен: Један трик са ДРЕНАЖОМ САКСИЈЕ који ће препородити ваше цвеће (ВИДЕО)
Честа грешка је остављање купаћег у води након коришћења на неколико сати, ово доводи до слабљења тканине и бржег хабања, пише Реал Симпле.
БОНУС ВИДЕО