Pronalaženje pravog kupaćeg kostima može da potraje, a kada smo konačno pronašli onaj koji ispunjava sve naše kriterijume treba ga sačuvati
Način na koji perete kupaći kostim ima veliki uticaj na to koliko dobro će držati oblik i boju.
Pranje kupaćeg kostima
Tkanine kupaćih kostima izložene su stalnom habanju od krema za sunčanje, soli, peska..., ali ako naučite kako da perete kupaće kostime na pravi način, možete da zadržite njegov odličan izgled tokom cele sezone.
Pročitajte još: Ovo je najbolji prirodan način da se rešite komaraca i ostalih insekata u kući: Potrebna su vam DVA SASTOJKA (RECEPT)
Pravilo broj jedan je da obavezno operite kupaći kostim nakon svakog nošenja - čak i ako ne ulazite u vodu. Kreme za sunčanje sadrže sastojke koji mogu da budu štetni za tkaninu zato je važno da je isperemo nakon nošenja. Losioni na bazi minerala i uljne formulacije mogu vremenom da izazpvu da tkanina požuti ukoliko se ne opere pravilno. Najbolja stvar koju možete da učinite za svoj kupaći kostim je da ga isperite hladnom vodom čim ga skinete. Još bolje je da ga potopite u hladnoj vodi oko 30 minuta da biste uklonili većinu hemikalija i prljavštinu.
Kako oprati kupaći kostim u mašini za pranje veša?
Ako koristite mašinu za pranje veša za pranje kupaćeg kostima dobra je ideja da ga operete sa sličnim vrstama sintetičkih tkanina. Podesite mašinu za pranje na nežni ciklus, koristite hladnu vodu i blagi deterdžent. Najbolje da kupači okrenete naopako i da koristie posebne mrežice za pranje delikatnog veša kako biste sprečili zaglavljivanje i istezanje. Kada se pranje završi, izvadite kupaći kostim i okačite ga da se osuši na vazduhu.
Pročitajte još: Kako da PRESADITE svoje biljke i sačuvate koren: Jedan trik sa DRENAŽOM SAKSIJE koji će preporoditi vaše cveće (VIDEO)
Česta greška je ostavljanje kupaćeg u vodi nakon korišćenja na nekoliko sati, ovo dovodi do slabljenja tkanine i bržeg habanja, piše Real Simple.
BONUS VIDEO