Уместо скупих репарата користите оно што имате у кући које ће намештај очистити и боље.
Продужите век баштенском намештају и гарнитури која стоји на тераси. Трудите се да овај намештај увек склоните са сунце и кише.
Прочитајте још: Можда овог ЛЕТА не идете на МОРЕ, али то није разлог да се не ПОИГРАТЕ МОРСКИМ стилом
Дрвени намештај
Чистите га уз помоћ маслиновог уља тако што ћете помешати једнаке делове уља и воде, промешати и натопити тиме памучну крпу. Маслиново уље ће дрвету вратити сјај.
Маслиново уље враћа сјај, мајонез склања флеке.
Да би уклонили флеке и огреботине користите мајонез. Уколико је намештај тамне боје користите талог кафе.
Метал и ковано гвожђе
Перите га детерџентом и топлом водом, па обришите сувом крпом. Зарђале делове прелијте хладним црним чајем или газираним соком и оставите да одстоји.
Мехурићи ће продрети кроз рђу која ће омекшати и лакше ће се уклонити. После сваке кише трудите се да га пребришете сувом крпом.
Плетене гарнитуре имају рупице у које се увлачи прљавштина...
Плетене гарнитуре
Ратан, трска и бамбус изгледају најлепше, али се најтеже чисте! Чистите га водом у којој сте растворили соду бикарбону, па оставите да се у хладовини добро осуши. Дешава се да бамбус испуца и избледи, а тада је најбоље преко ноћи покрити га влажним пешкирима да упије влагу.
Прочитајте још: Погледајте ОВАЈ ДЕО КУЋЕ и биће вам јасно какви укућани ту живе!
Пластични намештај
Делује да је најпрактичнији иако није најудобнији. Међутим, на пластици се некада направе флеке које може да очсити само алкохол.
Пластични делује најпрактичнији, али уопште није тако.
Трљајте га крпом на коју сте сипали мало јабуковог сирћета, па оперите детерџентом и водом. Пластика често избледи од сунца и те флеке пробајте да уклоните средством за полирање аутомобила.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ