Ако практикујете да лице чистите пешкиром након умивања, онда морате прочитати овај текст
Скоро свака девојка највише пажње усмерава на правилну и редовну негу коже лица. Многобројни серуми, креме, тоници, маске и остали производи служе нам да је одржимо сјајном, једром и здравом. Али, ако правимо неке друге грешке у свакодневној рутини прања лица, колико год времена и новца одвајали за негу коже, анулираћемо сав труд.
Некада може да се деси да смо уверени да знамо све о свакодневној и потпуној неги коже лица, али се испостави да упорно грешимо код неких баналних ствари, као што је чишћење лица пешкиром.
Прочитајте још: Природни састојци за суво прање косе: СПАСОНОСНО РЕШЕЊЕ за хитне ситуације
Зашто је брисање лица пешкиром проблематично?
Џослин Петрони, стручњак за кожу, истакла је да пешкир сам по себи није проблематичан. Оно што јесте проблем, то је да исти користимо по више пута и не бацамо одмах након прве употребе на прање. Џослин је истакла да би требало да бацимо шекир за лице на прање после сваког коришћења, мада би то довело до претеране потрошње детрџената, струје, воде, а одразило би се и на изглед и крутост пешкира.
Због тога, све више жена избацује пешкир за лице из употребе, пуштајући да се лице природно осуши или користе једнократне памучне марамице.
Када год одложимо мокар пешкир на њему се таложе многе гљивице и бактерије. Још већу грешку правимо уколико остављамо пешкир да се суши у купатилу, где је температура топлија услед туширања. Топао и влажан ваздух погодује размножавању разних микроба. Петрони је истакла да брисање лица пешкиром може утицати и на појаву бора.
Пешкири временом постају доста грубљи што може довести до иритације коже, чинећи је осетљивом на боре и инфекције.
Како после више прања, материјал постаје све грубљи и крут, то може бити претерано агресиван пилинг за нашу кожу.