Осигурајте безбедност свом крзненом љубимцу
Уколико се Ваш љубимац боји ових јаких звукова, постоје начини како да му помогнете, а одабир начина зависи о интензитету страха.
Како можете помоћи да се ваша маца осећа боље?
- Држите своју мачку у стану/кући и немојте јој дозволити да излази напоље, уколико чујете петарде или ватромет. Затворите све прозоре и навуците завесе, а у периоду када се чују петарде или ватромет, појачајте музику или укључите ТВ, како би се мање чули звукови који допиру споља.
Прочитајте још: ПЕТАРДЕ И ВАТРОМЕТ: Како да заштитите свог љубимца током празника?
Фото: Профимедиа
- Пустите мачку да потражи заклон у неком скровитом кутку дома уколико то жели – испод кревета, иза кауча или ормара. Немојте покушавати да је измамите напоље, и никако не померајте намештај да бисте дошли до ње, јер то може само изазвати већи стрес. Пустите мацу да се сакрије, а она ће сама изаћи из свог склоништа када процени да нема „опасности“.
Прочитајте још: Окачили јелку на плафон због мачака, али ни то није било довољно: Урнебесан снимак (ВИДЕО)
- Микрочипујте своју мачку како бисте осигурали њен повратак кући уколико случајно побегне и изгуби се. Уколико планирате да Нову Годину дочекате ван куће, оставите љубимицу у делу куће у коме је безбедна, затворите све прозоре, навуците завесе и оставите ТВ или радио укључен, како би се спољна бука што мање чула. Када су уплашене, неке животиње могу постати деструктивне, па је зато најбоље да уклоните све предмете које мачка може оборити или уништити.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ