Претерано причљиви људи нису ни свесни како их околина доживљава и колико некад замарају друге.
Психолози и други стручњаци из ове области сматрају да су поједини брбљивци компулзивни говорници неспособни за комуникацију. Причају више него што би свако желео да слуша, а мало тога смисленог кажу. Такве особе не воде конверзацију са људима, већ држе монолог.
Нису свесни свог понашања, а стручњаци су их окарактерисали ка особе које ретко ћуте, одбацују могућност кориговања претеране причљивости.
Прочитајте још: ЗАШТО су неке жене УСПЕШНИЈЕ од других? Ево одговора у 13 лекција, да ли сте и ви такве?
Такође, немају свест о томе да само они причају и да то иритира друге, чак и ако то примете неће престати да говоре. Једино у чему су доследни је претеривање у разговору у свакој ситуацији, код куће, на послу, у друштву пријатеља... За њих је сваки тренутак погодан за то.
Они не примећују сигнале да су досадни!
Једна студија је проучавала утицај компулзивних говорника на сараднике и пословно окружење, па су дошли до следећих закључака:
Због њих сви касне са послом!
Такве особе занемарују вербалне и невербалне сигнале сарадника да престану да разговарају и код колега изазивају иритантност и фрустацију. Касне са обављањем радних обавеза, а сарадници су због тога приморани да остану да касно на послу или да посао носе кући како би надокнадили изгубљено време.
Запослени су били продуктивнији када компулзивне колеге нису на послу, па их зато окружење избегава.
Прочитајте још: Зашто срећне СОЛЕРКЕ сви гледају испод ока? Какво је ВАШЕ мишљење?
Психолози сматрају да је слушање самог себе вештина коју је могуће развити, али захтева самодисциплину и наметање ограничења. На пример, запитајте се: "Зашто сад причам?"
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ