Постоји рационално оправдање за обе опције.
Постоје добри разлози зашто не треба гасити рачунар преко ноћи. Не само због бржег покретања ујутро, већ и побољшања функција самог система, наводе стручњаци.
Прочитајте још: Технолошка ПОБЕДА: Европол разбио мрежу за комуникацију коју су користиле ХИЉАДЕ КРИМИНАЛАЦА
Практични разлози
Први и главни разлог зашто треба да оставите рачунар упаљен преко ноћи је из практичне природе. Уместо да чекате да се покрене, оно је увек спреман за рад. Типични систем захтева око 30 секунди за покретање. Ако имате велик број програма који се покрећу при старту, покретање рачунара траје дуже. Ако оставите рачунар упаљен, о томе не треба да бринете.
Прочитајте још: Може бити опасно: Постоје биљке које НЕ ТРЕБА држати у кући ако имате КУЋНОГ ЉУБИМЦА
Паљење рачунала из сна траје пар секунди и што је најбоље - све учитане апликације остаће активне.
Ако је ваше рачунар све време упаљен, он може покретати софтвер који је иначе недоступан, укључујући и опцију Remote Desktop. Не морате се мучити са потрагом за важном датотеком коју имате на рачунару. Довољно је да се повежете телефоном или таблетом и узмете са рачунара све што вам треба.
Прочитајте још: Технолошка ПОБЕДА: Европол разбио мрежу за комуникацију коју су користиле ХИЉАДЕ КРИМИНАЛАЦА
Предности гашења рачунара
Да ли заправо можете остављањем рачунара упаљеним смањити његову дуготрајност? Ако све остале уређаје гасите након што престанете са њиховим коришћењем, не постоји разлог зашто да то не урадите и са рачунаром.
Прочитајте још: БЕЗ ПАРДОНА: Погледајте како мама вучјака тера свог младунца на спавање (ВИДЕО)
Хардвер не може радити вечно. Мониторово позадинско осветљење може издржати десетак хиљада сати, батерија лаптопа ради око 300 циклуса пуњења, док део ССД подржава свега 3000 циклуса брисања програма. У стварности ћете у већини случајева надоградити рачунар пре него што компоненте престану са радом, али остављањем рачунара упаљеним време трајања смањујете за мали постотак - већи проблем ствара топлота коју ствара коришћење рачунара.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ