Када желимо да наш веш дуго и лепо мирише приликом прања осим прашка у машину за веш додајемо и омекшивач. Ипак, постоје неки материјали које он може да упропасти.
Када не треба да користимо омекшивач за веш?
Тканине од микровлакана
Захваљујући чврстим испреплетеним нитима, тканине од микровлакана су изразито издржљиве и имају одлична упијајућа својства. Ако их третирате омекшивачем, полако ћете уништити њихову ефикасност и скратити рок трајања влакана.
Прочитајте још: Маме и баке ОТКРИВАЈУ: Ово су три кардиналне грешке приликом кувања
Спортска одећа
Већина спортске одеће је технолошки прилагођена јаком знојењу тј. упија зној са коже и хлади вас током физичке активности. Омекшивач на њима оставља слој који их спречава да апсорбују телесне течности.
Одећа од незапаљивих тканина
Радна одела су често направљена од посебних материјала који су отпорни на ватру. Не третирајте их омекшивачем јер то негативно утиче на њихову отпорност на високе температуре, а може учинити и да постану запаљива.
Прочитајте још: Седам занимљивих ЖЕНСКИХ имена која су изведена од БИЉАКА
Пешкири
Сви волимо мекане и миришљаве пешкире, али омекшивач их спречава у њиховој главној функцији – упијању. Као и код спортске одеће, омекшивач на пешкирима оставља танак слој воска због којег више не упијају воду како би требало.