Stručnjaci tvrde da se određene crte lica i izgleg može protumačiti kakva ste osoba.
Na osnovu oblika lica, očiju, obrva i usana, mogu se otkriti mnoge karakterne osobine poput toga da li je osoba otvorena, ili ne, da li ima smisla za humor, koliko ima samopouzdanja, i može li joj se verovati.
Stručnjaci smatraju da se posebno treba obratiti pažnja na ove delove lica, kako bi se ličnost prilikom prvog susreta što bolje analizirala.
Pročitajte još: Perfekcionista, avanturista ili paničar: Položaj ruku na VOLANU dok vozite otkriva kakva ste LIČNOST
Oblik obrva
Smatra se da osobe sa širokim i gustim obrvama žele da budu dominantne, dok su osobe sa tankim obrvama fleksibilnije i imaju "lakšu" narav.
Ako osoba ima izuzetno tanke, skoro pa nevidljive obrve, to znači da nije sigurna u sebe i da joj treba dugo vremena kako bi u nekoga stekla poverenje.
Oblik usana
Veruje se da osobe sa punijim usnama teže čuvaju tajne i sklone su, čak i nesvesno, da pričaju o životu drugih ljudi, dok su osobe čija je gornja usna tanja od donje izrazito odane.
Takođe, što je udaljenost između nosa i usana veća, osoba ima bolji smisao za humor, dok mala udaljenost između nosa i usana ukazuje na osobu koju lako možete uvrediti i koja ne podnosi šale na svoj račun.
Oblik očiju
Poznata je rečenica "oči su ogledalo duše", i da se u očima može pročitati o kakvoj osobi je reč.
Krupne oči simbolizuju otvorenost, posebno ako se osoba sa krupnim očima glasno smeje. Takve osobe obuzimaju snažna osećanja i one često žele da budu u centru pažnje. Pored toga, osobe s krupnim očima sklonije su impulsivnim reakcijama.
S druge strane, za ljude sa sitnim očima veruje se da su zatvoreniji i stidljiviji tipovi.
Oblik lica
Izduženo lice bez previše izraza ukazuje na osobu koja je sklona dugom analiziranju stvari. Takve osobe su često neodlučne, teško ulaze u rizik i nesigurne su u sebe.
Za razliku od njih, ljudi sa okruglim licem i pokretnom mimikom uglavnom imaju dosta samopouzdanja, komunikativni su i gotovo uvek postižu ono što žele.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU