Oglas
· · Komentari: 0

Pravilo od "tri minuta" koje bi svaki roditelj trebalo da primeni: Detetu ćete "usaditi" poverenje

Kada odete po dete u školu ili vrtić, kako nakon toga provodite vreme sa njim? Kada dođete kući sa posla i ugledate svoje dete, kako se pozdravljate?

1666694956_woman-g39349d375_1280.jpg
Foto: Pixabay
Oglas

Uz jednostavno pravilo "tri minuta", psiholozi kažu da ćete učiniti mnogo za sigurnost svog deteta koje će na taj način osetiti da je voljeno. Takođe, to će se kasnije odraziti i na njegovu sposobnost u zreloj dobi.

Stručnjaci objašnjavaju da način na koji provodite vreme sa svojim detetom, od vrtićke pa sve do tinejdžerske dobi, utičete na njegov osećaj sigurnosti i povezanosti sa vama. Zato savetuju da provedete tri minuta sa njima i date im do znanja da su vam nedostajali, da vas zanima kako su proveli svoj dan i šta vam sve mogu reći.

Pročitajte još: Ime za devojčice koje više nije aktuelno, a ima posebnu simboliku iz Biblije

Šta znači i kako se primenjuje?

Primenom ovog pravila od "tri minuta" roditelji će usaditi sigurnost i poverenje u svoje dete što može imati dugoročne pozitivne posledice u njegovoj odrasloj dobi. Ono podrazumeva da se sa detetom svaki put pozdravite kao da se niste dugo videli, bez obzira na to što ste možda bili razdvojeni samo 10-ak minuta, prenosi index.hr.

Jednako je važna i neverbalna komunikacija

Važan je i način na koji se obraćate detetu i ta neverbalna komunikacija koju koristite prilikom obraćanja. Psihologija naglašava da je jako bitno biti na istom nivou sa đetetovim očima i provesti prva tri minuta u jednakoj komunikaciji sa njim. To su trenuci kada se prvi put sretnete po dolasku iz škole ili vrtića, kada dete jedva čeka da se družite kod kuće.

Pročitajte još: Naučite DETE da počisti nered za sobom: METODE uz koje će mališani rado ispunjavati obaveze koje im date

U komunikaciji sa detetom budite jednaki, ali nemojte insistirati na odgovorima po svaku cenu, ako dete u tom momentu ne želi da vam prepriča svoj dan iz vrtića/škole. Deca vole da pričaju o svojim doživljajima tokom dnaa, kada se osete dovoljno sigurno da to podele sa vama,objašnjavaju psiholozi.

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas