Sunđeri za tuširanje puni su bakterija i mrtvih ćelija kože
Sunđeri za tuširanje pomažu nam da se rešimo mrtvih ćelija kože, ali posle koliko moramo da ih zamenimo? Stručnjaci smatraju da treba da ih bacimo posle jedne upotrebe, ako ih ne osušite pravilno.
Jedna od bakterija koja se može razviti jeste stafilokoka.
– Sunđeri su dobri u početku, ali brzo treba da ih zamenite ako želite da očuvate čistoću i zdravlje kože – objašnjava Ester Angert, pomoćni profesor odseka za mikrobiologiju na Kornel univerzitetu.
Pročitajte još: Sve što treba da znate o NOĆNOJ KREMI: Ovo su razlike u odnosu na DNEVNU, a njeno svakodnevno nanošenje je od velike važnosti
Kada upotrebe sunđer tokom tuširanja, skoro svi ga odlažu u kupatilo. Mrtve ćelije kože se već nalaze na njemu, a topao i vlažan vazduh u kupatilu pogoduje brzom razmnožavanju mikroorganizama. Naročito ako se sunđer ostavi mokar, dolazi do prekomernog razmnožavanja mikroba.
Još jedna česta greška: dosta njih agresivnije trlja sunđer, te povećava šanse za oštećenje kože i utrljavanja bakterija.
Zato, nakon svake upotrebe treba da dezinfikujete sunđer i ostavite da se suši kod prozora ili na terase. Potrebno je da bude na mestu gde neometano cirkuliše svež vazduh.
Pored toga, redovno menjajte sunđere.
Bonus video:
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU