Oglas
· · Komentari: 0

Koliko često treba da mažemo kremu za sunčanje? Od ovoga zavisi na koliko treba da mažemo kremu

Izbor kreme za sunčanje može biti težak kada postoji toliko opcija na tržištu

1689156957_shutterstock_1738102094.jpg
Foto: Shutterstock
Oglas

Najbolje je da izaberete kremu za sunčanje sa UV zaštitom širokog spektra od najmanje SPF 30. Ove preporuke se odnose na ljude svih tonova kože.

U idealnom slučaju, trebalo bi da nanesete kremu za sunčanje na kožu 30 minuta pre izlaska na sunce, što mnogi ne rade, već mažu kremu onda kada se nađu na mestu na kome će se sunčati.

Koliko je SPF važan?

SPF je skraćenica za zaštitni faktor od sunca. U kremi za sunčanje, SPF pomaže da se vaša koža zaštiti od sunčevog zračenja. Sunce emituje dve vrste zračenja: UVA i UVB zrake. UVA zraci doprinose znacima starenja kože, poput bora i opuštenosti kože, dok su UVB zarci uglavnom odgovorni za opekotine od sunca. SPF deluje tako što povećava prirodnu odbranu vaše kože od sunčevih zraka. Na primer, SPF od 15 pruža oko 15 puta veću zaštitu od vaše normalne kože bez kreme za sunčanje. Dakle, SPF od 50 bi pružio 50 puta veću zaštitu od kože bez kreme za sunčanje. Odabir kreme za sunčanje širokog spektra znači da je to vrsta kreme za sunčanje koja će blokirati i UVA i UVB zrake, piše Healthline.

Da li SPF utiče na to koliko dugo krema za sunčanje štiti vašu kožu?

Krema za sunčanje traje u proseku dva sata. To znači da bi trebalo da planirate da se ponovo prijavite svaka dva sata. Ako se mnogo znojite, primetite da vam koža gori ili provodite vreme u vodi, trebalo bi da nanosite kremu i češće tokom izloženosti suncu.

  • Niska zaštita: SPF je ispod 15
  • Srednja zaštita: SPF je 15 do 29
  • Visoka zaštita: SPF je 30 do 49
  • Veoma visoka zaštita: SPF je preko 50

Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas