Virusolozi iz Tomska su spremni da proizvode velike količine sinja, jer pomaže obolelima od korone, ptičjeg gripa i malih boginja.
Do sada su u Rusiji sinj koristili isključivo kao medonosnu biljku i hranu za stoku. Ali, ispostavilo se da običan korov može da spasi mnoge ljudske živote
Pročitajte još: Natalija je RUSKINJA koja se sa petoricom sinova preselila u Srbiju! Deci na rane stavlja čili, a za to postoji DOBAR RAZLOG! (Foto)
Naučnici iz Tomska preporučuju je za sprečavanje i lečenje COVID-a biljku Isatis tinctoria (koja se u našim krajevima naziva sač ili sinj). Istraživanja su potvrdila da lek od ove trave efikasno deluje protiv virusa.
Sinj pomaže i u lečenju ne samo korone, nego i ptičjeg gripa i malih boginja.
Do sada su u Rusiji sinj koristili isključivo kao medonosnu biljku i hranu za stoku. Ovo istražiavnje ih je iznenadilo, jer se ispostavilo da običan korov može da spasi mnoge ljudske živote.
Lekovit je kstrakt iz korena.
Virusolozi iz Tomska su u toku eksperimenata potvrdili visoku biološku aktivnost ekstrakta od korena i listova sinja. Prema rečima stručnjaka, ova biljka pomaže u lečenju virusa ptičijeg gripa i malih boginja. Naučnici su ubeđeni da će sinj biti od velike koristi i u borbi s COVID-om.
Nije toksična i nema kontraindikacija.
- S obzirom da je u ovoj situaciji neophodno zaštititi stanovništvo u Rusiji od korona virusa, mi smo spremni za započnemo uzgoj sinja u velikim količinama za potrebe farmakologije - saopštila je pres-služba Tomskog univerziteta.
Pročitajte još: Otkrivamo vam TAJNU Putinovog ČAJA: Uvek ga nosi sa sobom u BELOM TERMOSU, a evo ŠTA LEČI
Stručnjaci naglašavaju da ova biljka nije toksična i ima malo kontraindikacija što je veoma važno za pacijente sa hroničnim oboljenjima i slabim imunitetom.
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU