Oglas
· · Komentari: 0

Pet najneobičnijih načina za pozdravljanje na svetu

Neke zemlje imaju potpuno drugačije načine pozdravljanja od onih na koje smo navikli.

1633978423_Depositphotos_12375049_S.jpg
Foto: Deposit
Oglas

Ako putujete na dalja odredišta, ne škodi da se podsetite šta možete da doživite na prvom sastanku. Evo nekoliko potpuno različitih načina na koje možete da se pozdravite.

Pozdravljanje u svetu

Tibet

Ako isplazite jezik na Tibetu, nećete ispasti nepristojni. Zapravo! Tradicija datira iz 9. veka, kada je vladao nepopularni kralj Lang Dharma, poznat po svom crnom jeziku. Nakon njegove smrti, deo Tibetanaca (uglavnom sveštenici) počeo je da plazi jezik po dolasku i pozdravu, kako bi potvrdili da nisu reinkarnacija omraženog kralja.

Filipini

Tradicionalni pozdrav starijih osoba na Filipinima sastoji se od naklona i pritiskanja desne ruke uz čelo. Izgovaraju se reči Mano (ruka) i Po (poštovanje). Ponekad je praćeno blagim tapšanjem po ramenu.

Pročitajte još: Koji grad je dobio PRVI KLAVIR U SRBIJI? Nije Beograd

Eskimski poljubac

Ono što znamo kao "eskimski poljubac" je zapravo tradicionalni pozdrav koji se zove Kunik. Najčešće se koristi između članova porodice i voljenih, a prepoznatljiv je po trljanju nosa. Veruje se da je nastao iz praktičnih razloga jer su im nosevi bili najizloženiji deo tela (lice je često "uvučeno" ispod debele kapuljače). Ali sličan gest možete pronaći u delovima Novog Zelanda i Havaja, gde dodir nosa prati spajanje čela.

Japan

Japanski pozdrav već poznajemo iz popularne kulture - to je blagi naklon rukama uz telo. Ali kada se stranci nađu u Japanu, i dalje ostaju zbunjeni i ukočeni. Koliko duboko treba da se poklonim? Koliko treba da ostanem na tom položaju? Izgledam li čudno ili smešno? Bez brige, Japanci su svesni turističke zabune i neznanja o gestovima, pa to uzimaju zdravo za gotovo. Ponekad je najboljle skratiti muke i pružiti ruku, ali je pristojnije i sigurnije čekati njihov prvi korak, piše Punkfunker.

Pročitajte još: “ŠTA ĆE MI ŽIVOT BEZ TEBE DRAGI”: Iza Silvaninog čuvenog hita krije se priča o njenoj NAJVEĆOJ PATNJI

Bocvana

Rukovanje u Bocvani je čitav niz koraka. Prvo: klasično rukovanje desnom rukom. Ali pre nego što pustite ruku, podignite je u vazduh (druga osoba radi isto) i raširite dlan, ponovo je uzmite, spustite, ponovite stisak ruke, uvijte prste i držite ih, "očešljajte" palčeve a zatim razdvojite ruke i stavite desnu ruku na levo rame. Šta li rade dok plešu?

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas