Сигурно сте се запитали зашто неко сматра да је течни отпад подједнак проблем као и тврди, крути отпад када имамо одводе у судопери, умиваонику, тоалет шољи...
Течни отпад након кувања, пржења, потирања или чишћења не сме бити једноставно пуштен низ цеви одвода! Прво, овакав отпад може нанети много штете, како цевима, тако и околини, а као друго - свако од нас сноси одговорност за оно што баца и пушта низ цеви.
Прочитајте још: Морнарско плава и тапете за стварање ЕЛЕГАНТНОГ ДОМА
Масноће и уља могу зачепити одводе, али уједно бити врло штетни за даљи процес прочишћавања воде. Канализациони системи широм света диљем свијета и даљ и савршени, а овај систем посебно је слаб у нашој земљи што узрокује изливање овог садржаја на улице, у дворишта или подруме стамбених зграда.
Прочитајте још: Три добитне комбинације: Како најбоље носити САКО СА ФАРМЕРКАМА И ПАНТАЛОНАМА (ФОТО)
Светска организација Watership Environment Foundation упозорава на главне састојке који никако не смеју бити сасути у одводе, чак ни када су помешани са великом количином воде. То су следећи течни састојци:
Прочитајте још: УЖИВАЈТЕ у јесењој ЧАРОЛИЈИ: Украсите БУНДЕВАМА, бршљеном и орасима врата, БАЛКОН или врт (ФОТО)
- Масноћу и сало
- Кухињско уље
- Маслац и маргарин
- Остатке хране
- Сосеве
- Млечне производе
- Масноћу се лепи за цеви одвода (
Заправо, токком времена масноћа се само накупља и на крају зачепљује цеви. Детерџенти и остала хемијска средства која наводно разбијају масноћу нису савршено делотворна.
Прочитајте још: Не иде вам на послу? Окружите се биљкама које ДОНОСЕ НОВАЦ
Уместо да их сипамо у одводе, стручњаци саветују да масноћу и остатке хране са посуђа, решетки за роштиљ и преосталих кућних апарата истружемо у лименке или канте за смеће.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ