Ова биљка је вишегодишња и у стању је да задржи влагу, али прекомерно заливање изазива пропадање биљке...
Зими се тло у посудама биљака суши много спорије него лети. Ако стално додајете воду у мокру подлогу замије или биљке познате која привлачи новав, она ће постати кисела. У њему ће се населити буђ, а кртоле стабла долара ће иструнути. Споља, то се манифестује премазом на површини супстрата и жутилом лисних плоча. Из посуде може доћи непријатан мирис.
Прочитајте још: Поклон који никако не смете да унесете у КУЋУ: Фенг шуи стручњаци саветују да га одмах баците или спалите
Како залити замију у хладној сезони?
Заливање треба да буде ретко и оскудно. За тај кратак период, док је напољу хладно, а грејање још није укључено, боље је уопште не заливати биљку. Затим се заливање врши 1-2 пута месечно.
Тачна учесталост зависи од стања тла у саксији. Земљана кугла би требало да се скоро потпуно осуши. Да бисте то проверили, можете забити дрвени штап за суши у земљу. Затим га извадите и процените стање подлоге.
Прочитајте још: Како се негује "женска срећа"? Красиће сваки ентеријер, а потребно је да јој се посветите само мало
Заливање треба вршити само топлом водом. Након заливања, обавезно потпуно уклоните вишак влаге из посуде. И боље је залити замиокулку у кади тако да вишак воде слободно одлази кроз дренажне рупе у лонцу.
Величина саксије такође утиче на учесталост заливања. Ако је лонац велика, тло у њему ће се дуже сушити.
Зими, биљке захтевају посебно пажљиву негу, јер су ослабљене и успаване. У овом периоду треба се придржавати правила - боље мање, али боље!
Бонус видео:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ