Активан живот подразумева и чешће лучење зноја и излагање косе различитим хемијским дејствима, било да смо у канцеларији, потом у градском превозу, теретани...
Тип косе, тип коже главе, стил живота, животне навике и активности, све су ово фактори који утичу на стање косе, њено здравље и јачину, али пре свега и њено учестало прљање.
Прочитајте још: Плавуше су увек у моди, али НИКАКО и НИКАДА ова нијанса!
Уколико водите активан живот, вежбате, пливате, много се свакодневно крећете или боравите у околини у којој је коса изложена разноразним хемикалијама, вероватније је да ћете морати чешће да је перете.
Ређе перите косу да би дуже била чиста
Најпознатији свјетски фризери тврде да се коса не сме третирати производима који би је лишили њиховог природног уља, а то значи да коса никако не сме да се пере сваког дана.
Прочитајте још: Зашто имамо ПОДОЧЊАКЕ: Ово су главни узроци
Коса не сме да се пере сваког дана!
Не само да чести третмани хемикалијама уништавају корисна уља, него томе додатно припомажу и топла вода и кориштење фена, пегле или фигара за косу. Ако се смањи употреба хемикалија на коси, коса ће се чешћепрљати и имаћемо потребу да је чешће перемо, а ако желимо да продужимо период између два прања, увек можемо користит шампон за суво прање.
Прочитајте још: Како да коси ВИЗУЕЛНО дате ВОЛУМЕН?
Да ли треба два пута шампонирати косу?
Стручњаци препоручује да два пута шампонирамо косу. Прво шампонирање скинуће прљавштину, а друго ће пружити третман коси.
Коса се шампонира два пута.
То колико је често перемо зависи и од типа косу. Суву ће косу можда требати прати чешће, али са мање шампона. Коса током дана дехидрира под утицајем ветра, сунца и загађеног ваздуха па би боље било прати је чешће.
Некада ће бити корисно и само је уквасити је и нанети регенератор.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ