Понекад ћете "убости" нешто квалитетно, али таква одећа са собом носи и одређене ризике.
У складу са важећим законима, половна одећа која се испоручује у продавницу половних мора имати документе који потврђују дезинфекцију и дезинфекцију. Пре свега, документ треба да има јасан печат установе која спроводи третман, као и начин и температуру процеса.
Управо тај поступак утиче на карактеристичан, непријатан мирис у продавницама половне одеће. Овај третман се изводи уз употребу јаких хемикалија и иако је намењен заштити одеће и купаца, може довести до тешке алергијске реакције. Особе са осетљивом кожом и родитељи мале деце треба да буду посебно опрезни.
Половна одећа - како очистити?
Чак и ако немамо проблема са кожом. Пре облачења сваки комад одеће купљен у продавници половних треба добро опрати. Основа је прање веша у веш машини уз додатак детерџената и омекшивача. Ако, пак, постоји непријатан мирис хемикалија на одећи, за уклањање се могу користити основни прехрамбени производи попут соде.
Прочитајте још: Смирује ЖЕЛУДАЦ, обнавља СЛУЗОКОЖУ : Припремите семе ЛАНА на овај начин и прочистите организам (РЕЦЕПТ)
Шта треба избегавати
С друге стране, не треба куповати одећу или предмете у малопродајним објектима који су у блиском контакту са излучевинама људског тела. Као што су купаћи костими, пешкири, постељина и јоргани. У овом случају, процес чишћења не гарантује хигијенски статус купљеног производа. Посебно опасне могу бити и ципеле са којима се можемо заразити атлетском ногом, као и капе.
БОНУС ВИДЕО: