Мачке су познате по томе што не воле претерано воду
![1677502144_shutterstock_558636937.jpg](/cache/images/f/4/4/7/2/f4472567ba8b2f046fd29de89bc468a8755588aa.jpg)
Ово се односи како на њено конзумирање, тако и на купање. Будући да су тако посвећене нези свог крзна, у том правцу им и није нарочито потребна наша помоћ. Међутим, њихова радозналост их често може довести у ситуације у којима се могу прилично запрљати. Тада њихов језик постаје немоћан када је темељно чишћење у питању и оно што им је неопходно је купање.
У настојању да купање буде што је мање могуће стресно вашој мачки, а самим тим и да ви прођете без огреботина, требало би да се побринете да вода буде што пријатнија. У том случају, поставља се питање: да ли мачке више воле хладну или топлу воду приликом купања?
Идеална температура воде приликом купања мачке
Време за купање може чак и врло умиљату мачку претворити у кракато чудовиште које се опире свим силама да изађе из воде. Али, хтели ми то или не, купање је понекад заиста неопходно. Тајна успешног купања своди се на одговарајућу температуре воде. У идеалном случају она би трелано да је што ближа телесној температури мачке, што је око 38 степени Целзијуса. То је мало виша температура у односу на људску. Уколико се деси да је вода хладнија или топлија од ове, она мачки неће бити пријатна.
Поред тога спољашња температура у великој мери утиче на то да ли ће мачки више пријати топлија или хладнија купка. По врелом летњем дану, она би могла да ужива у мало хладнијој води него иначе. Исто важи и за хладне зимске дане, с тима да не би требало претеривати у разлици у температури.
Да ли мачке више уживају у топлијој или хладнијој води?
Иако се преференције мачака могу разликовати од једне до друге, приметно је да већина њих више воли топлију воду него хладнију. Пре првог купања заиста је нужно да користите термометар како бисте одредили температуру воде и видели да ли она прија вашој љубимици.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ