Љубавни односи се крец́у различитим темпом јер свако различито доживљава љубав. Тако ће неко раније направити наредни корак, а неко касније.
Жеља да ваша везе пређе на следећи ниво и почнете да живите заједно је можда један од најважнијих корака. За тако важну одлуку као што је ова, морате да размишљате главом колико и срцем.
- Прерано усељење дефинитивно може створити више сукоба и стреса у вези. Када живите са неким, динамика односа се мења - објашњава Неха Прабху брачни и породични терапеут за Минд Бодy Греен.
Истина је да не постоји савршена количина времена која мора да прође пре него што разговарате о заједничком животу. Неки парови су спремни у року од шест месеци, док би другима могле да буду потребне године. Међутим, постоји неколико фактора које треба узети у обзир пре него што кренете да живите заједно, а који ц́е вам помоц́и да схватите да ли ви и ваша веза то можете да поднесете.
Пре него што разговарате о заједничком усељавању, обоје морате да разговарате о нечем много важнијем: финансијама. Важно је да видите да ли је заједнички живот финансијски могућ.
Не би требало да буде изненађења када су финансије у питању, тако да о томе отворено разговарајте.
Једнако је важно узети у обзир и ваше мотивације да живите заједно. Ако немате исте разлоге, заједнички живот може да буде лоше искуство.
- Асиметрична мотивација, на пример, може да буде да један партнер жели да се усели заједно јер је то јефтиније него да живи одвојено, док други партнер жели да се усели заједно јер то виде као следец́и корак ка браку - прича брачни и породични терапеут Елизабет Ерншо.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ