Алергија на прашину и гриње је прилично честа патолошка реакција која се може решити код куће поштујући неколико једноставних правила
Веровали или не, али прашине може да садржи алергене који могу изазвати астму, синуситис и друге респираторне проблеме. Сада је добро утврђено да алергије на прашину изазивају гриње, микроскопски паразити који се хране органским честицама садржаним у прашини. Научници процењују да су наши домови дом између 100 и 500 ових инсеката на сваки грам прашине.
Прочитајте још: Нега СТОПАЛА уз помоћ пасте за ЗУБЕ: Резултати ће вас одушевити, а поступак је веома једноставан
Како се носити са алергијом на прашину?
Да бисте се успешно борили против алергија и минимизирали присуство гриња у вашем дому, можете следити ове једноставне мере предострожности:
Прочитајте још: 8 разлога због којих треба да једете КРУШКЕ: Имају веома позитиван утицај на здравље, а за ову групу људи су посебно корисне
- Често проветравајте просторије, као и јастуке, постељину и душеке. Свеж ваздух снижава ниво влажности у просторијама и смањује влажност ткива, што је један од главних узрочника ових паразита.
- Често уклањајте прашину из просторија и површина, користећи усисивач за уклањање гриња или испоручени ХЕПА филтер ако је могуће.
- Приликом брисања прашине користите марамице и крпе које задржавају прашину или влажну крпу како бисте спречили да се и најмања прашина прошири по кући.
- Дајте предност софама са кожним, а не тканинским пресвлакама.
- Често чистите тепихе, тепихе, тешке завесе и пресвлаке од тканине.
- Ставите на душек и јастуке навлаку за душек и јастучнице подвргнуте акарицидном третману; мењајте постељину недељно и перите их у машини за прање веша на 60 степени.
- Избегавајте материјале направљене од перја, паперја, коњске длаке и крзна.
- Не дозволити прекомерну влажност у просторијама и не сушити одећу у просторијама.
- Подесите батерије у спаваћој соби тако да температура не буде превисока.
Који су природни лекови за алергију на прашину и гриње?
Када се борите против алергија на прашину, можете прибегавати и природним лековима. Етерична уља су веома ефикасна, посебно уље чајевца или уље неема које се помеша са водом и прска на душеке и јастуке.
Прочитајте још: Чему служи ВИТАМИН А? Овако утиче на кожу
Сода бикарбона је такође поуздан помоћник у борби против алергија на прашину у вашем дому: само је поспите по површини коју треба очистити, оставите један сат, а затим усисајте. Поред тога, за душеке и јастуке можете користити топлу воду, претходно скувајући у њој неколико кесица чаја: овим раствором поспите постељину и осушите је на сунцу.
Да бисте постигли ефикасне резултате и успешно се борили против алергије на гриње, чишћење вашег дома овим природним производима треба да се обавља најмање једном у 2 недеље.
БОНУС ВИДЕО:
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ