Ако сте користили Гугл мапе и покушали да одете у Арглетон, наишли бисте на празну ливаду. О чему се заправо ради?
Светске очи биле су упрте 2009. године у мало село звано Арглетон, тик поред пута А59 у близини Ормскирка код Ланкашира. Послате су сниматељске екипе. „Арглетон“ брзо постаје популарни хештег на Твитер-у. Говори се чак и о могућностима продаје робе.
Љубитељи теорија завере мисле да је реч о "замци" коју су аутори мапе оставили, како би лако ухватили свакога ко покуша да копира мапу.
Шта се крије иза оволиког интересовања за Арглетон?
Разлог је једноставан: Арглетон заправо не постоји. То је фантомско село које се појављује на Гоогле мапама. На мрежи можете претраживати локалну временску прогнозу Арглетона, цене имовине или број локалног водоинсталатера, али у стварности координате села упућују на празно поље. Међутим, на само неколико стотина метара удаљености постоји право село Аугхтон. Да ли је ово случај једноставне правописне грешке картографа? Или је Арглетон доказ да се догодило нешто у стилу завере у овом округу? Оглашивач Ормскирк и Скелмерсдале већ су поставили питање да ли мистерија Арглетона може указивати на присуство „бермудског троугла западног Ланкашира.
Прочитајте још: Ово је НАЈСКУПЉИ СЛАДОЛЕД на свету: Од цене и састојака ће вам се завртети у глави! (ФОТО/ВИДЕО)
Први који је приметио "грешку"
Човек који је првобитно приметио Арглетон на Гоогле мапама има нешто рационалнији став. Мике Нолан ради као шеф веб услуга на Универзитету Едге Хилл у Ормскирку и он је на свом блогу 2008. године објавио текст о томе како је приметио аномалију.
- Одрастао сам у том подручју и једног дана на мапи приметио да стоји „ Арглетон “, каже он.
- Али то је само пољопривредно поље близу сеоске куће и игралишта. Мислим да пешачка стаза иде преко поља, али то је све. Име" Арглетон" је слично" Аугхтон ". Можда је неко погрешио када је унео име?
Прочитајте још: Ако наздрављате ВОДОМ, правите ВЕЛИКУ ГРЕШКУ: Ево шта сте тиме пожелели својим гостима!
Могућа објашњења
То је прихватљиво објашњење, и оно које подржава професор Дани Дорлинг, председник Друштва картографа: "Кладим се да је ово невина грешка. Другим речима, није намерно уметнуто да би се ухватило неко ко крши ауторска права на мапи, као што неки кажу. Али суштина је да ми не знамо шта компаније за мапирање раде како би заштитиле своје мапе или сакриле тајне локације, као што су неке то обавезне да ураде."
Било како било, мештани Ланкшира су брзо искористили ову грешку и почели су да рекламирају сеоски туризам у Арглетону, као и да продају мајице "Био сам у Арглетону и све што сам добио је ова мајица" или "Арглетон је право место за љубавнике".
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ