Oglas
Oglas
· · Коментари: 0

НОВИ ДОКУМЕНТАРАЦ ОТКРИВА НОВЕ ДЕТАЉЕ ИЗ ЖИВОТА МАЈКА ДЖЕКСОНА: Све наводне жртве криве само њих

Документаррни филм “Напуштање Неверленда 2: Преживети Мајкла Џексона” шокантно разоткрива мегазвезду, упркос томе што је веома тежак за гледање

1742548388_profimedia-0749543580.jpg
Фото: Профимедиа
Oglas

Нови документарни филм о тамној страни Мајкла Џексона “Напуштање Неверленда 2: Преживети Мајкла Џексона”  доноси нова сазнања о сексуалном искоришћавању деце, конкретно Вејда Робсона и Џејмса Сејфчака, на певачевом имању Неверленд, о чему је говорио први део документарца из 2019. 

У њему су двојица мушкараца, данас у четрдесетима, испричали до детаља како их је сексуално злостављао Мајкл Џексон крајем осамдесетих и током деведесетих година. Вејд тврди да је певач почео да га малтретира када је имао седам година 1990, док је Џејмс навео да је његово злостављање започето 1988. у Паризу када је имао 10 година и да је трајало до 1992. 

Други део документарца “Напуштање Неверленда” посвећен је правној битки ове двојице мушкараца против две компаније Мајкла Џексона “МЈЈ Продуцтионс” и “МЈЈ Вентурес” због корпоративног немара у вези за злоуботребом деце која се догодила на Неверленду а која је, по миишљање тужилаца и њихових адвоката, могла да буде спречена.

Значајно откриће новог филма у продукцији Канала 4 било је да су певачеви адвокати тврдили да нема одговорности оних које је запослио Мајкл Џексон да воде рачуна о безбедности деце у Неверленду. 
Адвокат тужених компанија Џон Стејнсапир упоредио је Џексоново особље које игнорише сексуално злостављање са неким ко пролази поред базена у коме се дави дете и не уради ништа јер поштује правило да у таквој ситуацији може да реагује само сертификовани спасилац.  

Oglas

Суткиња Елизабет Грајмс била је изненађена када је Стејсапир изјавио да је било “немогуће заштитити децу у Неверленду јер је компанија имала само једног акционара – Мајкла Џексона, те да је особље било немоћно јер није могло да се супростави Џексоновом ауторитету.

Судија и цело жалбено веће нису прогуутали ову аргументацију. Суткиња Грејмс је пресудила у корис Вејда и Џејмса образложивши своју одлуку речима: “Било би перверзно не предузети ништа на основу тога што корпорација има само једног акционара”. 

Овом одлуком суда Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак имају основа да туже за немар компаније које су остале иза Мајла Џексона који је изненада преминуо 25. јуна 2009. од последица срчане дисфункције.  
- Наставак овога био је чин узвратне борбе. Хтео сам да се борим за себе и малог Џејмса – изјавио је један од оштећених Џејмс Сејфчак. 

Oglas
Пошаљи коментар
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas