Поред одабира квалитетних намирница, велику улогу играју и зачини, о којима ће данас бити речи.
Све што је добро знати у вези са најчешће коришћеним егзотичним, домаћим, слатким, киселкастим и љутим додацима у свежем облику или у праху.
Ловоров лист
Овај веома заступљен зачин гаји се током целе године, а одлично се слаже са поврћем, месом и рибом. Уколико га, пак, додате у чоколадни ганаш, он ће попримити необичан ароматични укус.
Прочитајте још: СВИЛЕН и укусан: Тајна САВРШЕНОГ кромпир пиреа
Звездасти анис
Његов латински назив иллициум, значи очараност, а нота му је слаткаста, налик сладићу. Због свог карактеристичног облика, посебно је занимљив у време празника. Важно је напоменути да се користи у целини, млевен, али не и у комадима.
Фото: Депосит
Цимет
Топао и ароматичан, цимет јелу даје жељену слаткоћу. Познато је да га додајемо у слаткише, али не заборавите ни на сланише. Наиме, одличан је додатак црвеном месу и сосу од парадајза који се служи уз тиквице.
Фото: Депосит
Ђумбир
Реч је о зачину који спада у супер храну, а иако је прилично јаког и опорог укуса, током кувања губи на интензитету. Уколико се храните здраво, испробајте га у салати од бундеве и купуса, а гурманима предлажемо да масноћу свињског меса ублаже управо додатком мале количине ђумбира.
Прочитајте још: ТИКОВИ ИЗ КУХИЊЕ: Постоји једноставно решење да исечете лук БЕЗ СУЗА
Шафран
Иако се убраја у најскупље зачине, мала количина шафрана јелу даје боју и арому. Одлично се комбинује са поврћем, пре свега шаргарепом, празилуком, шампињонима, бундевом и спанаћем.
Фото: Депосит
Чили
Његова примена разликује се у зависности од земље, а за љутину је задужен капсаицин. Јачи је млевени него онај у свежем облику, али за сваки случај одстраните семе и дршку. Необичан спој настаје када мало чилија поспете по тропском воћу.
Пратите нас на ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ