Korisni saveti.
Razloga za to je više, a na prvom mestu svakako je pigment žena sa ovih prostora. Priroda nije predvidela da budemo platinasto plave, pa je to kod nas teže nego recimo kod Nemica ili Britanki i skandinavskih žena, bez konkurencije.
Uvek pročitajte uputstvo na farbi za kosu
Druga jako bitna stvar je da, ukoliko se same farbate, obavezno pročitate na ambalaži koliko tonova posvetljuje. Upravo tu nastaje ona "mala" razlika između bojenja kod kuće i kod frizera. Boje za profesionalce posvetljuju i do 6-7 tonova, one za kućnu upotrebu 2-4, a i postojanost im je kraća od profesionalnih.
Pročitajte još: Četiri frizure koje treba da izbegavate: Toliko ŠTETE KOSI, a nosimo ih često
Šta to znači?
To znači da ako kupujete boju na kojoj piše da posvetljuje do 4 tona, a vi ste tamno smeđi, ne očekujte da budete jako svetlo plavi jer vam je za to potrebna plava boja koja posvetljuje bar 6 tonova ili posvetljena kosa pre bojenja. Kako god da izgleda na ambalaži, ako boja ne nosi oznaku specijalno ili ultra svetlo plava (obično označena nijansama 11 i 12), ona to neće ni biti.
Foto: Depozit
Pročitajte još: Kako pravilno kombinovati KOZMETIČKE SASTOJKE: Šta nikako ne treba mešati
Postoji više načina
Plavuše, obično, imaju svetle krajeve i žućkast koren i zato izvlače pramenove, blajhaju ili stavljaju preliv. Kod farbanja plave kose jako je bitno da nanesete dovoljno boje. Nikada nemojte štedeti jer ako je ne nanesete dovoljno, neće se dovoljno ni razviti. Takođe, držite je onoliko koliko proizvođač kaže, ne kraće, jer je plavoj boji potrebno vreme da kosu prvo posvetli, a zatim i tonira. Za plavuše je, takođe, jako bitno kakav im je prirodni pigment da bi znale da izaberu boju koja će neutralisati neželjene tonove, a postići željenu nijansu. Možda izgleda komplikovano, zapravo ume da bude, dok ne pronađete nijansu za sebe.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU