Oglas
· · Komentari: 0
roditeljstvo

ČETIRI tipa PONAŠANJA KOD DECE koja mogu da ukažu na OZBILJNIJI PROBLEM

Svi mi kada smo bili deca kršili smo bar neka pravila i to nije ništa novo.

1603096148_Depositphotos_207715216_s-2019.jpg
Foto: Deposit
Oglas

Većina dečijih nestašluka je prirodan proces učenja.

Međutim, postoje trenuci kada naizgled bezazleno ponašanje deteta može označavati nešto ozbiljnije.

Ako vidite svoje dete u ove četiri situacije trebalo bi da obratite pažnju:

Izbirljivi su pri jelu

Deca često odbijaju da jedu određenu hranu. To može biti znak da dete ima emocionalne probleme. Autiri studije došli su do otkrića da se 20% roditelja žali da deca u uzrastu od 3 do 5 godina odbijaju da jednu većinu hrane. Istraživači su otkrili da mališani koji su umerno do ozbiljno izbirljivi imaju dva puta veću mogućnost da razviju anksiozna stanja.

Pročitajte još: Da li BEBA ČUJE? Ne paničite! Ovo je NAJPOUZDANIJI TEST

Sve više vremena provode igrajući igrice

Danas deca provode mnogo više vremena igrajući igrice na pametnim telefonima ili računarima. Ovo može biti znak povećane anksioznosti i stresa jer se boje da ne propuste neki događaj ili poruku u igrici. Ako vidite da je ovo slučaj i sa vašim detetom možete da porazgovarate sa njim o tome ili da se i sami uljučite u igranje irgice. Pitajte ga šta se dešava u igrici. Na taj način ćete mu se približiti i možete shvatiti šta ga muči.

Stalno traži nove igračke

Mnogi roditelji su bili u situaciji da dete plače i traži da mu kupte još igračaka. Veruje se da većina dece prođe ovu fazu, ali neki psiholozi veruju da je ovo posledica nečeg krupnijeg. Dete se ne brine oko stvari koje mu nedostaju u životu do tinejdžerskih godina. Ne vide da im bilo šta nedostaje. Međutim, ako se roditelj često svađaju oko svojih finansija kada je dete prisutno ili krive dete za svoje troškove to kod deteta može razviti osećaj da im nešto stalno nedostaje i potrebu da to dostignu.

Pročitajte još: Povlače se u sebe, nikog ne puštaju blizu, suviše ozbiljni... Iza svega se krije TUŽNA PRIČA

Konstantno su u potrazi za novim informacijama

Prema psiholozima ako dete stalno traži nove informacije, gleda vesti i postavlja više pitanja nego obično to je znak povećane anksioznosti. Pokušajte da saznate šta ih muči i stavite im do znanja da ste spremni da ih saslušate i pomognete.

 Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas