Stručnjaci smatraju da većina svađa ima jedan uzrok
Prema mnogim mišljenjima, postoji tri vrste uzajamne podrške i pomoći u vezama. Jedna je emocionalna i odnosi se na izražavanje ljubavi i drugih emocija poput empatije i ohrabrivanja partnera. Informativna podrška odnosi se na međusobne savete, a materijalna se odnosi na konkretniju finansijsku pomoć.
Kada neka od ovih vrsta podrške nije u skladu sa očekivanjima koja smo imali, može doći do sukoba.
Sudeći prema mišljenju stručnjaka koje je preneo časopis Psychology Today, želja da po svaku cenu nađemo rešenje problema svom partneru kada se on/ona poveri, umesto da ga samo saslušamo i pokažemo saosećanje, navjiše dovodi do neslaganja i konflikta.
Pročitajte još: Nejavljanje nakon prvog sastanka: Šta može da stoji iza toga?
Ako po svaku cenu želite da pomognete svom partneru ili partnerki, to je loša ideja.
Problemi i stres su postali svakodnevica, a kada nam se voljena osoba poveri o stvarima koje nju muče ili zadaju glavobolje, većina pokušava da nađe instant rešenje. Ali, ljudima u tim trenucima potrebni su emocionalna podrška, saosećanje i neko ko će ih saslušati, piše Psichology Today. Kada vi pokušavate da rešite taj problem, vaš partner/partnerka može se osetiti "emocionalno nezrelim".
Iako imate dobre namere, najbolje bi bilo da se suzdržite od iznošenja svojih ideja za rešavanje problema voljene osobe. Stručnjaci savetuju da je u takvim situacijama najbolje biti podrška i dobar slušalac.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU