U Srbiji njihova primena nije detaljno propisana što izaziva nedoumice i svađe
![Depositphotos_26267559_s-2019.jpg](/cache/images/f/1/3/a/b/f13ab51717b419c5b49ed06fbfcb5cd516dbdaad.jpg)
Mada su najnovija istraživanja potvrdila da elektronske cigarete mogu da naškode zdravlju gotovo na isti način kao i klasične, u Srbiji njihova primena još uvek nije precizno definisana. To sve češće izaziva nedoumice pa i svađe onih koji i dalje veruju da su elektronske cigatere potpuno bezopasne i onih drugih koji bi najradije da njihova upotreba bude zabranjena na javnim mestima!
Pročitajte još: Ako odlazite na posao pre 10 ujutru, može biti velikih posledica: Evo šta kažu stručnjaci
Maligne bolesti
U Srbiji je elektronsku cigaretu probalo 6 odsto tinejdžera. Kod mladih stradaju prvo ćelije mozga, a na plućnom tkivu javljaju se promene koje vode do nastanka raka pluća! U različitim elektronskim cigaretama koriste se hiljade različtih aroma i dodataka, čiji štetni efekti po zdravlje čoveka još nisu do kraja ispitani.
Pročitajte još: Tri nedelje, dva puta dnevno, idite do pčelinjaka i udišite vazduh 20 minuta - postoji dobar razlog za to
Opasni sastojci
Nova studija pokazuje da rastvarači sadrže još više hemikalija koje su opasne da se udišu. Tu spadaju formaldehid i acetaldehid. Za obe se smatra da mogu da izazovu rak. Još jedna otrovna supstanca je i akrolein, aldehid koji može ozbiljno da iritira oči i disajne puteve.