Kada pokvarite stomak morate biti obazrivi da bolest ne bi trajala duže nego što treba.
Stomačne tegobe su, uz prehladu, najčešći razlog javljanja lekaru, bilo da je reč samo o nelagodnosti u stomaku, podrigivanju, nadutosti ili je situacija nešto komplikovanija, uz povraćanje, proliv, grčeve.
Pročitajte još: Rešite se bolova u leđima: Ovo su tri idealne vežbe za kičmu
Kako savetuju lekari, svaki oporavak od narušenog zdravlja stomaka trebalo bi da počne od onoga što unosimo u organizam, jer ishrana može da pogorša ili pojača tegobe ukoliko joj se ne pristupi na pravi način.
Pijte u manjim gutljajima čaj od nane.
Ipak za mnoge i sama pomisao na hranu u trenucima akutnih tegoba može da pogorša stanje. Zato evo nekoliko saveta kako možete da pomognete sebi i drugima u slučaju povraćanja i dijareje.
Pročitajte još: Napravite sirup od mlade KOPRIVE, preporodiće vam organizam! Čisti jetru i krv, u potpunosti JAČA IMUNITET!
Čaj od nane Foto: Depozit
Pročitajte još: Maslačak se bere čim ozeleni, a prolećna salata se priprema jednostavno
Pirinčana voda
U fazi bolesti kada baš ništa ne možete da jedete, pijte u manjim gutljajima prokuvanu ili flaširanu vodu. Od velike pomoći može da bude i pirinčana voda ili čaj od nane, šipka ili divljeg zelja.
Pijte jogurt i jedite dvopek. Ispecite jabuku, obarite krompir.
Jogurt i dvopek
Kada vam se smanji nagon za povraćanjem možete da popijete jogurt i pojedete dvopek. Organizmu će da prija i pečena jabuka ili kompot od dunje i jabuke, kaša od banane, bareni krompir, šargarepa ili pirinač.
Pročitajte još: Da li ste znali da žene koje vežbaju bolje zarađuju?
Nemasne supe
U fazi kada se formira stolica i kada se tegobe povlače najviše će vam prijati nemasna domaća supa sa mesom i povrćem. U obzir može da dođe i parče mesa koje je pečeno u rerni ili na žaru. Na trpezi mogu da se nađu i mladi sir, mleko bez laktoze, kiselo mleko, barena jaja.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU