Žene su prisvojile njihov imidž
Štikle se danas vezuju za odraz ženstvenost, međutim, muškarci ono što mali broj ljudi zna je da su muškarci, cipele sa potpeticama nosili mnogo pre žena .
Pročitajte još: Tri maske za brži RAST kose koje su koristile naše BAKE: Od potpuno prirodnih sastojaka koje već imate kod kuće
Cipele sa visokom potpeticom prvi su nosili persijski vojnici u 10. veku, jer su im one davale stabilnost i odižući ih, dok su gađali lukom i strelom.
Persijski vojnici doneli su trend cipela u Evropu, koji se smatrao modernim. Kasnije su evropske aristokrate usvojile novi trend kao moćnu vojnu taktiku da izgledaju više.
Žene su žudele da usvoje muške elemente u svom modnom smislu kao što je i nošenje šešira. Dakle, žene počinju da nose štikle kao deo usvajanja muškog stila u svojoj odeći. Ženske potpetice su bile uže, ukrasne i više od muških cipela.
Pročitajte još: 5 TRIKOVA koji pomažu INDIJIKAMA da imaju savršen ten: NJihovo lice je čisto i zategnuto, a TAJNA je u jednostavnim metodama
U 17. veku muškarci su postepeno iz odevanja izbacili odeću svetlih boja, nakit, a počeli su da naglašavaju praktičnost i racionalnost u odnosu na luksuz i modu koja je bila poznata kao "Veliko" muško odricanje. Od tada je dominantan trend razlikovanje muškaraca i žena kroz njihov izgled.
Photo:Pixabay
Do 1740. muškarci su prestali da nose cipele sa potpeticom. Potražnja za sofisticiranošću, praktičnim i jednostavnim haljinama zaustavila je modu cipela sa visokim potpeticama među muškarcima.
Štikle su se vratile sredinom 19. veka, gde muškarci nose kaubojske čizme sa niskom potpeticom i cipele sa platformom. Era muškaraca koji nose visoke potpetice je davno prošla. Muškarci na štiklama su nekada simbolizovali moć, bogatstvo i muškost, ali danas to predstavlja predrasude.
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUK