Prema feng šui načelima, kornjača predstavlja jednu od četiri nebeske životinje ili čuvara, koje se podudaraju sa pravcima na kompasu.
Crna kornjača predstavlja sever, zeleni zmaj je čuvar istoka, crveni feniks pazi na jug dok je beli tigar čuvar zapada..
Koreni simbolike
Koreni njihove simbolike vežu se za same početke feng šuija. Postavljene u pravom položaju, smatra se da nebeske životinje kanališu i pojačavaju energiju, dok pogrešno mesto može ometati protok energije.
Pročitajte još: Prema feng šui načelu, SAPUN vam može PROMENITI ŽIVOT - evo i kako
Postoji nekoliko feng šui pravila i smernica za postavljanje figurica kornjače kako bi delovale lekovito u domu, bašti ili kancelariji.
U drevnoj Kini kornjača se smatra duhovnim simbolom dugovečnosti, dok u feng šui praksi ima različite namene.
Načini korišćenja kornjače u feng šuiju zavisiće od vaše namere. Postoje 4 uobičajene upotrebe ovog simbola.
Kornjača se drži u zadnjem delu kuće
Kornjača kao sredstvo zaštite i lek za jačanje energije postavlja se u zadnjem delu kuće. U kancelarijskom okruženju možete postaviti malu kornjaču iza vaših leđa. Na otvorenom kornjaču je poželjno postaviti u zadnjem delu bašte.
Pročitajte još: Za više para birajte NOVČANIK U OVOJ BOJI i bez suvišnih stvari
Crne kornjače od metala u postavite u severnom delu vašeg doma. Ovakva upotreba se koristi za unapređenje energije u karijeri. Veruje se da ovakav feng šui plasman može pomoći u privlačenju jake uzemljene energije koja će vam trebati pri vašim poslovnim planovima.
Okrenite kornjaču ka ZAPADU
Ako kornjaču držite pozicioniranu u blizini ulaznih vrata okrenutu ka zapadu, to glavnim vratima donosi energiju uzemljenja i zaštite, a ako je postavljate u smeru koji je vama važan, smatra se da se kornjača bori protiv bolesti i unapređuje zdravlje ukućana.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU