Ruski manikir sve je popularniji i moguće je da će postati najomiljeniji trend nege noktiju. Izvode ga i u našim salonima, ali treba biti jako oprezan jer skriva dve opasnosti.
Šta je uopšte ruski manikir? U ime lepote, odnosno da bi se lak mogao naneti na ceo nokat, sva kožica oko noktiju se temeljno uklanja. U Evropi je ova vrsta manikira veoma popularna, mada skriva opasnosti.
Kod ruskog manikira se potpuno uklanja kožica oko nokta
Kod klasičnog manikira nokat se pomoću turpije formira u željeni oblik, a kožica se "gura" prema nazad. Kod ruskog manikira kožica se potpuno seče. To se izvodi brusilicom s raznim nastavcima.
Dakle, sva kožica na i oko nokta mehanički se skida, odnosno obrezuje, mnogo temeljnije nego što smo navikli. Skidaju se, stručno rečeno, proksimalni nabori, bočni zidovi i hipokonij, "zaptivači" koji zapravo štite nokte od ulaska štetnih bakterija. Postupak je invazivan jer podrazumeva namerno rezanje žive kože koja okružuje pločicu nokta.
Zašto je to opasno?
Rezultat ovakvog manikira je oštećena koža koja otvara prolaz bakterijama i olakšava nastajanje infekcije nokta. Zato ruski manikir nikad ne bi trebala da izvodi osoba koja nije prošla propisnu obuku i ima licencu. Takođe, higijenski uslovi bi trebali da budu vrhunski, a sav pribor sterilisan.
Pročitajte još: Kako da se rešite ZANOKTICA tokom hladnijeg vremena?
Pročitajte još: Nikako vruća voda i jaki šamponi: Kako negovati CRVENU BOJU KOSE
Čak i ako su svi ovi uslovi zadovoljeni, tehnika nije nimalo bezopasna. Naime, iskustva onih koji je koriste potvrđuju da nakon ruskog manikira koža oko ploče nokta često tako raste da se tehnika mora stalno ponavljati. Zapravo - stvara se problem koji je manikir trebalo da reši i nastaje oštećena koža koja mora ponovno da se ukloni.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU