Objašnjenje može da leži u tom što SARS-COV-2 izaziva promene u celom organizmu, čitav organizam je zahvaćen i pati pod uticajem virusa.
Koronavirus se u Srbiji pojavio početkom marta, ali treći talas koji je u jeku je dao najviše obolelih i preminulih pacijenata. Stoga, ovaj talas u sebi krije neke pojedinosti, koje nisu bile poznate od ranije.
- U Domu zdravlja primetno je da kod jednog broja pacijenata koji se javljaju sa visokom temperaturom i dobiju terapiju, posle sedam do deset dana dolazi da pogoršanja i obostrane upale pluća - rekao je Antonio Dimitrovski Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika "Zastava" gde se dnevno pregleda blizu 1.200 pacijenata sa simptomima sličnim koroni.
Pročitajte još: NEOBIČNO ISTRAŽIVANJE: Da li je stres zarazan?
Objašnjenje moguće da leži u što SARS-COV-2 izaziva promene u čitavom organizmu, čitav organizam je zahvaćen i pati pod uticajem ovog virusa. To je sistemsko oboljenje.
Pročitajte još: ISTINA JE STRAŠNA: Evo šta umor zaista radi vašem telu
- Bakterijske infekcije su obično lokalizovane, u jednom delu pluća se dešava proces koji je samoograničavajući, a kada je u pitanju korona, ti receptori koji privlače virus se nalaze svuda, pa se virus širi po plućima, srcu. Ćelije koje privlače virus nalaze se svuda - zaključio je Dimitrovski.
Pročitajte još: Doktor Vladimir precizno izračunao kada će KORONA postati običan grip!
Tek treba da se istraži šta kod pacijenata dovodi do pogoršanja iako su na vreme reagovali i dobili odgovarajuću terapiju. Ključ odgovora je po svemu sudeći stanje imunog sistema, ali to još nije zvanično potvrđeno.
Pratite nas na INSTAGRAMU i FEJSBUKU