Naučnici imaju matematički model vremenske mašine, ali još uvek ne i način da je naprave.
Juna 2009. godine jedan od najvećih naučnika sveta Stiven Hoking priredio je, na Univerzitetu Kembridž, neobičnu zabavu. Svečano odeven, u dvorani okićenoj balonima i uz postavljene stolove sa šampanjcem i obilatom zakuskom, čekao je goste.
Pročitajte još: Otkriveno kako su nastale piramide? Na isti način dogodilo se nešto i na Tibetu, a o tome postoji strogo čuvan SNIMAK
Niko od pozvanih nije se pojavio. Doduše, Hoking je javni poziv gostima uputio tek narednog dana, kada je termin za zabavu već prošao, ali to je razumljivo jer je zvao - putnike iz budućnosti. One koji bi, pročitavši pozivnicu kroz dvadeset godina u novinama iz 2009. godine bili sposobni da se vrate u prošlost! Čak im je dao i precizne dži-pi-es (GPS) koordinate.
Putovanje kroz vreme nije moguće?!
Nakon ovog duhovitog "eksperimenta", Stiven Hoking je izjavio 2012. godine: "Imam eksperimentalni dokaz da putovanje kroz vreme nije moguće".
Postoje multiverzumi, paralelni, neki su u prošlosti u drugima već teče naša budućnost...
Uprkos tome, jedan od najvećih umova sveta na svojim predavanjima nije isključivao mogućnost vremenskih putovanja. Dve nedelje pre smrti, Hoking je izložio rad "Miran izlaz iz Večite inflacije": matematički je postavio teoriju o beskonačnom broju "velikih praskova" od kojih svaki stvara svoj sopstveni univerzum. Teorija multiverzuma podrazumeva postojanje beskonačnog broja svetova, koji egzistiraju paralelno i mogu da budu u interakciji sa našim, i dok se u jednima odvija naša prošlost, u drugima već teče budućnost...
Pročitajte još: Ruski naučnik tvrdi da vanzemaljci postoje, a on zna gde i kako nas kontrolišu
Belgijski kosmolog Tomas Hertog, sa Katoličkog univerziteta u Levenu, u Belgiji, koji je i koautor Hokingovog poslednjeg rada, jedan je od naučnika čija je težnja da pronađu dokaz o postojanju multiverzuma, a to bi moglo da bude otkriće takozvane "hladne tačke" u svemiru. Ona se nalazi na udaljenosti od 1,8 milijardi svetlosnih godina i hladnija od okolnog univerzuma.
Crvotočina je portal u druge univerzume, ali nema povratka iz nje?
Što se tiče putovanja kroz vreme, Stiven Hoking nije odbacio ideju o "crvotočinama", gde "crne rupe" služe kao portali u druge univerzume. "Stvari ne mogu da izađu iz "crne rupe", ali je moguće da pređu u drugi univerzum", rekao je na predavanju u Čileu 2008. godine. "Prema tome, ako osetite da ste u "crnoj rupi", ne predajte se. Postoji izlaz iz nje".
Pročitaje još: Treći rajh je slao ekspedicije na Tibet, a šokiraćete se kada vidite šta je SS čuvao u ovoj biblioteci
Crvotočina vodi u paralelni univerzum, ali nema povratka Foto: Piksabej
Svoj doprinos konceptu putovanja kroz vreme poslednjih godina pružili su i Bendžamin Tipet, matematičar i predavač fizike na Univerzitetu Britanska Kolumbija u Kanadi, i njegov partner u istraživanju, astrofizičar i astronom Dejvid Cang.
Pročitajte još: Simbol SVASTIKE nije nastao u nacističkoj Nemačkoj, već u RUSIJI i imao je potpuno drugo ZNAČENJE
Oni su izašli sa matematičkim modelom koji bi se mogao nazvati "vremenskom mašinom" a formula je zasnovana na Ajnštajnovoj teoriji relativnosti. Nazvali su ga TARDIS, kako se zvala popularna naučno-fantastična serija emitovana na Bi-Bi-Si televiziji (Prelazno neuzročno retrogardno područje u prostor-vremenu).
Što ste bliže "crnoj rupi" vreme se kreće sve sporije i postoje nacrti za vremensku mašinu
Pozivajući se na to da veliki objekti iskrivljuju prostor i vreme, Tipetov i Cangov model bavi se idejom da se ta zakrivljenost upotrebi i vreme-prostor saviju u krug, što bi putniku u vremenskoj mašini omogućilo da se vrati u prošlost. Jedan od ključnih Tipetovih argumenata je da se vreme kreće sporije što se više približavate "crnoj rupi".
Pročitajte još: Pismo MASONA koje se PREPRIČAVA: Isprovociraćemo socijalnu KATAKLIZMU i otvoriti vrata LUCIFERU
- Dok je ovo matematički izvodljivo, još uvek nije moguće da se izgradi vremenska mašina, jer su nam potrebni materijali koje mi nazivamo egzotičnim, da iskrive prostor-vreme, ali oni tek moraju da budu otkriveni" - rekao je profesor Bendžamin Tipet u radu objavljenom u naučnom žurnalu "Klasična i kvantna gravitacija".
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU