Ime najčuvenijeg masovnog ubice na svetu, uprkos dokazima,dnevniku ubice i satu, i dalje pod velom misterije
Više od jednog veka su bili uvereni da je tajna o identitetu Džeka Trboseka sakrivena ispod sedam brava, ali onda je u redovima jednog od tri najtajnija engleska društva, koje je osnovano još pre Viktorijanske ere zavladala panika.
Pojavio se, 1988. godine dnevnik izvesnog Džejmsa Mejbrika, bogatog trgovca pamukom iz Liverpula! NJegova ispovest od 9.000 reči sa kojima su detaljno opisani zločini „Džeka Trboseka“ u Londonu 1888. i 1889. i potpis uzburkalo je javnost.
Ali, članovi tajnog Reda su preko svojih kanala uspeli da ubede javnost da je reč o falsifikatu, iako je na osnovu sačuvanih pisama koje je ubica slao londonskim novinama u kojima je priznavao svoje zločine (svirepa ubistva najmanje pet prostitutki) bilo veoma lako utvrditi autentičnost!
Iako je 2017. forenzičkim veštačenjem utvrđena verodostojnost dnevnika, ceo slučaj je opet obavio veo misterije.
Pročitajte još: Dobro pogledajte ovaj SAT i ako ga na nečijim rukama VIDITE, znaćete ko je taj ČOVEK
- Tajno društvo, stari Red, jedan od najtajanstvenijih i najmoćnijih u Engleskoj, u to doba je praktikovalo razne okultne obrede, bavilo se crnom magijom. Jasno je i tada bilo (kao i sada) da je Red morao da sakrije pravu istinu jer su u ceo slučaj bili upetljani veoma moćni i poznati ljudi i iz redova aristokratije – objašnjavalo je tada više pisaca-istraživača celog slučaja – Nejasno je da li je Mejbrik bio član ili je Red samo koristio njegove usluge.
Uostalom, kada se istraga kojom je rukovodio Frederik Aberlin inspektor Skotland jarda približila Mejbriku on je iznenada preminuo, činilo se prvo prirodnom smrću, ali je tek na intervenciju braće pokojnika, otkriveno da je u stvari otrovan, a da se arsenikom poslužila njegova žena Florens Elizabet Čendler koja na suđenju, koje je bilo veoma praćeno s obe strane Atlantika, nikada nije otkrila motiv.
Mnogi su tvrdili da je ona slučajno otkrila da je njen muž Trbosek pa da ge je zato ubila, ali ima i onih koji su tvrdili da je samo „postupila po naređenju“.
Pročitajte još: Otkriveno gde se nalazi 28 TONA ZLATA! Nemci su ga sakrili, poznato u kojoj se PALATI krije
Zanimljivo je da je Mejbrik, negde u vreme kada su se događala i ubistva u Londonu, putovao s vremena na vreme u Ameriku i da su se i tamo desila slična ubistva.
Još jedan dokaz ide u prilog onima koji smatraju da je Mejbrik bio Džek Trbosek – njegov džepni sat koji je pronađen u junu 1993. Naime, na unutrašnjoj strani poklopca izgreban je natpis „Ja sam Džek“ što mnogi smatraju kao priznanje Mejbrika.
Pa ipak, i taj dokaz je nekako „zamagljen“.
Pročitajte još: Treći rajh je slao ekspedicije na Tibet, a šokiraćete se kada vidite šta je SS čuvao u ovoj biblioteci
Zanimljivo je i da je prvi inspektor Metropolite policije, koji je radio na prva dva slučaja ubistava u Vajtčepelu, Edmund Rid bio član Reda Druida (čak je odlikovan i Zlatnim ordenom) i da je on prvi ukazao na Mejrbika. Odmah zatim istraga je dodeljena Aberlinu.