Iako "ne dira u srce" i nema ritam za igranje, ali se uz nju može uživati.
Najstarija pesma na svetu je Huritska himna, a napisana je 3.500 godina pre naše ere i izvodi se na žičanom instrumentu.
Pročitajte još: OVDE možete da birate šta želite, a samo KILOMETAR DALJE vas čeka pravo iznenađenje (FOTO)
Tablice sa znacima na kojima je pesma napisana nađene su u drevnom iračkom gradu Ugaritu pre sedam decenija. Tačnije pronađeno je 29 tablica u koje su uklesane "note" na huritskom jeziku. H6 je najstariji fragment melodije koji je ikada pronađen na svetu.
Pesma se izvodi na liri i ima sedam nota.
Pesmu u video izvodi Majkl Levi na liri. Ovaj muzičar je osmislio nekoliko aranžmana za ovu staru melodiju.
Vavilonci i Asirci su ostavili na desetine hiljada glinenih tablica, među kojima su sačuvani i neki muzički tekstovi. Otkriveni su još 1919. godine, ali rastumačeni tek sedamdesetih godina 20. veka. Arheolog dr Oliver Garni je voleo muziku, a na tablici pronađenoj u Uru u južnom Vavilonu je shvatio da je za strune muzičkog instrumenta, verovatno lire. Vavilonci su koristili heptatonsku skalu od sedam nota.
Pročitajte još: "Svevideće oko" je DOKAZ: Među nama su POSMATRAČI i to je razlog zašto nas VANZEMALJCI OTIMAJU
Robert Braun je pravio lire po modelu drevnih bliskoistočnih instrumenata, pa je 1974. godine priređen prvi javni koncert muzike sa ugaritske tablice. Dve godine kasnije pesma je objavljena na ploči pod nazivom "Zvuci iz tišine".
Pratite nas na INSTAGRAMU I FEJSBUKU