Trećina odraslih prekinula je kontakt s nekom osobom zbog pogrešnog tumačenja poruka na mobilnom telefonu ili društvenim mrežama
Ovo je pokazalo je jedno istraživanje u kojem je učestvovalo 2000 ispitanika.
Pročitajte još: Da li više VARAJU iskusni MUŠKARCI ili oni koje "spopada" neka žena?
Sve govorite lično
Četiri od deset osoba satima mogu razmišljati o nečijim rečima ili tonu, pokušavajući da shvate koja se emocija krije iza njih. Svaki peti je pogrešno pretpostavio da je neko ljut jer nisu na pravi način protumačili tekst prepiske.
Kako do toga ne bi došlo,23 odsto je odlučilo da sve što imaju nekome da kažu to saopšte lično,čak i ako bi to značilo da nedeljama čekaju na razgovor. Više od tri četvrtine ispitanika veruje da je razgovor licem u lice najbolji način komunikacije jer može sprečiti mogući nesporazum.
Pročitajte još: Kako se parovi suočavaju sa nedostatkom seksa: Da li je vijagra rešenje?
Poruke nemaju boju glasa i izraz lica
-Lična komunikacija omogućuje nam razumevanje tona, obraćanje pažnje na govor tela i bolju povezanost, smanjujući osećaj frustracije, depresije i teskobe, što se često javlja zbog pogrešne komunikacije - rekao je britanski lekar Hilari Džons.
Pročitajte još: Kako prepoznati bolesno ljubomornu osobu: Istražuju i prate da bi sebi dokazali
Određeni problemi s porukama proizlaze i iz pogrešnog čitanja humora. Naime, čak 41 procenat nečiju šalu nije shvatio na pravi način, a 42 odsto njih nije moglo da otkrije sarkazam, što se u direktnoj komunikaciji sigurno ne bi dogodilo.