Sigurno vam se nekad desilo da ste zaboravili da izvadite veš iz mašine nakon pranja, pa je on poprimio neprijatan miris, kao da nije pran. Nekada se to dešava i kad je tek opran, a ovo su mogući razlozi...
Ne preterujte s deterdžentom
Prilikom pranja veša treba da se vodite onim "manje je više" jer prevelika količina praška ili omekšivača može da izazove sasvim suprotan efekat od željenog, pa veš može da primi neprijatan miris.
Pročitajte još: FENG SHUI pravila za uređenje RADNOG STOLA: Zanimljivim savetima do pozitivne energije
Ako vam se često događa da promašite dozu, nabavite deterdžent uz koji ćete dobiti dozer, a potrebna količina je obično navedena na pakovanju. Isto tako, možete se odlučiti za deterdžent u kapsulama. Za doziranje omekšivača možete koristiti čep.
Očistite unutrašnjost bubnja
Takođe je moguće da vam unutrašnjost mašine za pranje veša nije čista, pa se ta prljavština, gljivice i bakterije prenose na vaše tek oprano stvari.
Vlage i gljivica se možete rešiti ako u prazan bubanj dodate malo jabukovog sirćeta ili sode bikarbone i uključite pranje s praznom mašinom.
Pročitajte još: Nemojte da se izblamirate prilikom POSTAVLJANJA STOLA: Pravila za escajg, tanjire i čaše! (VIDEO)
Pobrinite se da vam je čista fioka u koju stavljate deterdžent i omekšivač jer je moguće da su se baš tu skupili ostaci. Najbolje bi bilo da je izvadite, potopite u toplu vodu, očistite i nakon toga dobro osušite. Takođe, očistite i gumu na vratima.
PRATITE NAS NA INSTAGRAMU i FEJSBUKU