Oglas
· · Komentari: 0

Kako je nastao FRANCUSKI MANIKIR? Sve počinje od jednog zahteva na snimanju filma

Mnoge dame na noktima nose samo francuski manikir, elegantan je, jednostavan i slagaće se uz sve stilove odeće.

1639135044_shutterstock_345550631.jpg
Foto: Shutterstock
Oglas

Postoje mnoga mišljenja o tome kako je nastao francuski manikir. Suprotno onome što većina misli, francuski manikir nije nastao u Francuskoj. To je zapravo bio izum jednog Amerikanca.

Istorija francuskog manikira

Termin „francuski manikir" je prvi put natsao krajem 1978. od strane Džefa Pinka, osnivača brenda lakova i tretmana za nokte Orli. Međutim, veruje se da ova tehnika potiče još iz 1930-ih kada ju je izumeo Maks Faktor, otac moderne kozmetike.

Pročitajte još: Pravimo grešku kada nanosimo AJLAJNER: Uvedite novo pravilo

Džef Pink, je u to vreme radio na snimanjima u Holivudu

- Režiseri bi se žalili na to koliko bi vremena trebalo da se promene boje noktiju na glumicama kako bi se uskladile sa njihovom garderobom za različite scene. Tražili su od mene da napravim boju koja bi pristajala uz sve. Mislio sam da koristim beli lak na vrhovima noktiju. Koristio sam ga na vrhovima noktiju, a zatim stavio lak u toniranoj boji - objašnjava Pink, piše Who what wear.

Na ovaj način smanjeno je vreme potrebno za promenu kostima. U to vreme, beli lak za nokte je bio neuobičajen i nije ga bilo lako nabaviti, ali Pink je sve to promenio nakon što su mu studiji zahvalili za sav novac koji bi uštedeli na manikiru i slobodnom vremenu na snimanju.

Francuski manikir održao je tradiciju do danas, kada je i dalje nezaobilazan kod dama širom sveta.


 

Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Oglas
Pošalji komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Oglas